Blog

En Düşük Faizle Konut Kredisi Hangi Bankada? (GÜNCEL ORANLAR)

En Düşük Faizle Konut Kredisi Hangi Bankada? (GÜNCEL ORANLAR)

Günümüzde en düşük faiz oranı değişkenlik göstermektedir ve bu oran ile kişiler bankalar aracılığı ile ev sahibi olabilmektedir. İşleyiş ise şu şekildedir; bir kişi önce beğendiği ev için bankası aracılığı ile kredi çeker ve tapu sırasında avukat eşliğinde eve teminat konulur. Konulan teminat ev kredisi bitmeden tapunun krediyi çeken kişiye verilmeyeceğine dairdir. Kısacası kredi çekip ev almak isteyen kişi ev parasını evin sahibine verir ve artık borcunu şahısa ödemek yerine faizle bankaya öder. Günümüzde birçok banka bu şekilde kredi vermektedir ve ayırt ediciliği ise kredinin faiz oranı veya vadeler belirlemektedir. Geçtiğimiz sene ev almak isteyenler için bankaların koymuş olduğu faiz oranı %0,60 iken bu sene bu sayı %70’lere  yükseldi, bu durumda evlerin fiyatlarındaki artış da etkili oldu.

Garanti Bankası Faizi

Garanti bankası her zaman ev sahibi olmak isteyen müşterileri için uygun fiyatta kredi faizi için öncü olan bankalardan bir tanesi olmuştur. Bu yüzden de geçen seneki faiz fiyatının üzerine çok koymadan işlem yapabilme olağanı sağlamak için faiz oranını %1,08’e  çekmiştir ve müşterilerini bu orandan konut sahibi yapmayı amaçlamaktadır. 120 aya kadar vade imkanı sunan ve süreyi kısalttığınız durumda ödeyeceğiniz aylık miktarı da düşüren Garanti Bankasına orta kalitede bir ev kredisi için başvuru yaptığınız takdirde aylık ödemeniz gereken tutar 1300 TL ile 1500 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

Ziraat Bankası Faizi

Konut kredisi için Ziraat Bankasının müşterilerine vermiş olduğu faiz %0,88’dir ve bu orandan müşterilerine yardımcı olmaktadır. Ziraat bankasının bir devlet bankası olması kaynaklı faiz oranı diğer bankalara göre daha uygun denilebilecek bir rakamdır ve bu rakam diğerleri ile kıyaslandığı takdirde size daha cazip gelebilir. Ancak tercih edilmeme sebeplerinden birisi ise diğer bankaların daha farklı avantajlar sağlamasındandır.

QNB Finansbank Bankası Faizi

%0,95 ile müşterilerini konut sahibi yapmaktadır ve uzun vadeli ödeme seçenekleri ile müşterilerine ev almaları için süre tanımaktadır. Faiz oranı Garanti bankasına kıyasla daha uygun, Ziraat bankasına göre daha fazladır. Özelleştirilmiş bir banka olduğundan farklı avantajlar sağlayacak olması da olağandır.

Yapı Kredi Bankası Faizi

Yapı kredi bankası %0,94’lük bir oran ile konut kredisi vermektedir. Bunun yanında hemen her banka sizden ön ödeme talep edecek, bu ödemeyi yaptıktan sonra taksitlerinizi şekillendirmeye başlayacaktır. Ön ödeme olarak vereceğiniz tutarın fazlalığı ve vade süresinin kısalığı bankanıza yapacağınız aylık ödemenin az olmasını sağlayacaktır.

Şekerbank Faizi

Şekerbank %1,29’luk bir faizle şu ana kadar yazdığımız bankalar arasından en fazla faizi isteyen bankadır. Şeker bank en uygun şartları daha çok çiftçilere ve hayvancılık ile uğraşan kırsal kesim vatandaşlarına sağlamaktadır, dolayısıyla konut kredisi için daha net çizgilere sahiptir.

Pozitifbank ve Odeabank Faizi

Pozitifbank konut sahibi olmak isteyen müşterileri için %1,15’lik bir faiz verir, Odeabank ise %1,20’ lik bir faizlendirme ile ödeme planı hazırlar. Bu bankalar yeni diyebileceğimiz bankalar listesindedir, dolayısıyla adımlarını sağlam ve kazanç getirecek şekilde atmak isterler.

Türkiye Ekonomi Bankası Faizi

TEB’in konut almak isteyen müşterileri için faiz oranı birçok bankaya göre oldukça düşüktür, bu banka aracılığı ile kredi alıp ev sahibi olacaklar %0,95’ lik bir faizi kabul etmek durumundadır.

Bu bankaların yanı sıra Halk Bank %0,89’ luk bir faiz, Denizbank %1,14’ lük bir faiz, İş bankası ise %0,90’lık bir faiz uygulayarak müşterilerine aracı olur. Kısacası şartlarınız uygun ise Ziraat Bankası, TEB veya İş Bankası aracılığı ile kredi almanız daha akıl karı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir