En Az Maliyetle Konut Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

En Az Maliyetle Konut Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

Türkiye’deki hemen hemen birçok özel ve devlet bankası konut kredisi vermektedir. Genellikle insanlar kendileri için en uygun krediyi alabilecekleri bankayı aramaktadırlar. Bankalar belirli limit aralıklarında ve kişinin gelirine göre krediyi belirlemektedirler. Tabii ki burada evin bedeli de büyük önem taşımaktadır. En az maliyetle konu kredisi veren bankalara baktığımızda devlet bankalarının en başta geldiklerini söyleyebiliriz. Özel bankalar biraz daha yüksek ücretlerle konut kredisi vermektedirler. Bu yazıda konut kredisi ile alakalı tüm bilgileri bulabileceğiniz gibi en uygun faizlerle konut kredisi alabileceğiniz 7 bankayı öğreneceksiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Konut kredisi, ev alacak kişilerin kullandıkları krediye verilen isimdir. Genellikle konut kredisi için bankalar farklı şartlar belirlemektedir. Öncelikle anılacak kredinin miktarı kişinin isteğine göre değil, evin bedeli ve başvuru yapan kişinin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir. Konut kredisi başvuruları bankalar tarafından incelenmekte karar aşamasına kadar belirli şartlar aranmaktadır. Ziraat Bankası, 37 ay ile 120 ay vadeli konut kredisi vermektedir. Müşteriler, 50.001 TL ile 999.999 TL arasında konut kredisi çekebilirler. Ayrıca bankanın sunmuş olduğu sabit oranlı konut kredisi faizi %1.15’tir. Bankadan kredi almak isteyenlerin Ziraat Bankasında hesap açtırmaları gereklidir ve belirli masrafları ödemeleri de şarttır. Çok uygun faiz oranı ve düşük masraflarıyla Ziraat genellikle tercih edilebilmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Konut kredisi alabilmek için bankaların belirlemiş olduğu şartları sağlamak gerekmektedir. Genellikle nüfus cüzdan fotokopisi, gelir durumunu gösteren belgeler, alınacak evin belgeleri ve bazı dokümanlar bankaya teslim edilmektedir. Bankalar gelir durumunuza bakarak ve kredi notunuzu inceleyerek nihai kararı vereceklerdir. Vakıfbank, ilgili şartları sağlayan müşterilerine %1.15 faiz üzerinden konut kredisi vermektedir. 37 aydan başlayarak 120 aya kadar çıkan vade seçenekleri ile Vakıfbank, maksimum 500.000 Türk Lirası’na kadar konut kredisi sunmaktadır. İdari ve yasal masrafları uygun olan Vakıfbank, bu noktada seçilen bir banka olmuştur.

ICBC Bank Konut Kredisi

ICBC, 10.000 TL’den başlayarak 1.000.000 TL’ye kadar konut kredisi sunmaktadır. Ayrıca vade olarak 85 ile 120 ay arasında konut kredisi çekebilmeniz mümkündür. Yeni Evim Kredisi adıyla  banka, tüm müşterilerin taleplerini değerlendirmeye almaktadır. Hesap açılışını zorunlu tutan ICBC Bank uygun masraflarıyla tercih edilmektedir.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank “Hesaplı Evim Konut Kredisi” adıyla 2018 senesinde müşterilerine konut kredisi dağıtmaktadır. Minimum konut kredisi miktarını 50.001 TL olarak belirleyen Halkbank, en fazla 1 Milyon TL değerinde kredi verebilmektedir. Ayrıca vade sayısı da diğer bankalarla benzer olarak 37 ay ile 120 ay aralığındadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası, çok uygun faiz oranlarıyla konut kredisi veren bankalardan birisidir. Yapı Kredi’den konut kredisi almak isteyenler, %1.19 faiz oranıyla bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda 10.000 Türk Lirası ile 999.999 Türk Lirası arasında konut kredisi veren banka, 61 ay ile 120 ay arasında vade seçeneklerine sahiptir. Ortalama olarak 1790 TL masrafı bulunan konut kredisi, kolay bir şekilde alınabilmektedir.

ING Bank Konut Kredisi

ING Bank müşterileri, %1.21 faiz oranı ve 2000 TL masraf ile konut kredisi sahibi olabilirler. Bankanın belirlemiş olduğu konut kredisi 120 aya kadar vadelendirilmektedir. Son olarak bankanın 1.000.000 TL’ye kadar kredi verdiğini belirtmeliyiz.

Akbank Konut Kredisi

Akbank, “Kredim Akbank’ta Konut Kredisi” ile 13 aydan başlayarak 120 aya kadar konut kredisi vermektedir. %1.25 faiz oranı üzerinden 1.000.000 Türk Lirası’na kadar konut kredisi veren Akbank, yaklaşık olarak 2100 TL masraf çıkartmaktadır. Akbank’ın da konut kredisi almak için tercih edildiğini dile getirmeliyiz.

Fuat Çakmak

Merhaba! Ben Fuat Çakmak. Sizler için 7 yıldır Bankacılık ve Finans konularında içerikler üretiyorum. Amacım tüketicilerin Bankacılık ürünlerinin kullanımında yaptığı veya yapacak olduğu doğru veya yanlış adımların değerlendirilmesi ve en önemlisi doğru yönde bilgilendirilmesini sağlamaktır. ********************************************************************** ✅ Abone olun: https://www.youtube.com/user/fuatefem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir