Blog

En Avantajlı Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

En Avantajlı Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Konut sahibi olmak günümüzde oldukça önemli bir kavram olarak karşımıza çıkıyor ve en uygun konut kredisi veren banka hangisi gibi araştırma yapılıyor. Özellikle konut kredilerinde olan gerileme yani avantajlı faiz oranlarının sunulmasıyla beraber, ev almak isteyen vatandaşların sayısı günden güne artış göstermiştir. Banka kredisiyle ev almak isteyenler her geçen gün artış göstermekte, inşaat sektöründe yatırımlar artmaktadır. 2018 yılında en uygun konut kredisi faiz oranı gibi bir araştırma içerisine girdik. Bu listeyi güncel Ağustos ayı 2018 verilerine dayanarak, bankaların resmi internet sitesi üzerinden toparladık.

En Düşük Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

2018 yılı  itibariyle faizlerin devlet tarafından müdahale edildiğini ve düşürüldüğünün bilgisini vermek istiyoruz. Buna göre en uygun konut kredisi veren banka hangisi gibi bir araştırma yaptık ve detayları sizlere aktardık. Biliyoruz ki 2017 yılında konut kredisi faiz oranları %0.80’e kadar gelmişti ve aynı durum 2018 yılı içerisinde %0.98 olarak gerçekleşti. Bu durum emlak sektörüne büyük hareket getirdi. 2018 yılında da faiz oranlarının düşmesi, ülkenin bulunduğu durumdan çıkmasına olanak vermiş ve konut kredisi kullanımlarının artış göstermesini sağlamıştır. Sizlere en uygun konut kredisi veren banka hangisi sorusuna cevap vermeden önce, konut kredisi almayla ilgili önemli detayların bilgisini vermek istiyoruz.

Öncelikle alacağınız evi seçmeden önce büyük bir araştırma içerisine girin ve aylık kredi ödemesine göre bütçenizi belirleyin. Daha sonrasında ise kredinin % kaçlık kısmını karşılayabiliyor ve nakit olarak verebiliyorsunuz ona bakın. Bankalar hiçbir evin %100 lük kısmına konut kredisi imkanı vermiyorken bu oran sadece %70 ile sınırlandırılmaktadır. Bu oran bazı bankalara göre değişebilmektedir. Örneğin ek gelir göstererek yüzdelerde sizler oynama yapılmasını sağlayabilirsiniz.  Şimdi sıra geldi bazı bankaların 2018 yılı içerisinde verdiği konut kredisi faiz oranlarına. Bu listemizde en avantajlı konut kredisi faiz oranları veren bankaları aktaracağız.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Güncel 2018

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi kamu bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası’nda konut kredisi faiz oranları geçtiğimiz dönemler içerisinde düşürülmüş fakat tekrar yükselmiştir. Bunun nedeni, vatandaşlarımızın konut alımlarının yapması ile beraber, ekonomide yer alacak olan sıcak paranın sürekli olarak dönüş yapmasıdır. Eğer sizde Ziraat Bankası üzerinden finansman kullanmak istiyorsanız %,1.38 faiz oranıyla krediniz hazır!

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Güncel 2018

Türkiye’nin en çok avantajlı kampanyaları sunan bankalardan bir tanesi olan Garanti’de konut kredisi kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak alacağınız evi seçmeli ve devamında ödeme planlarınızı hazırlamalısınız. Ayrıca evin tapu fotokopisi ilke beraber banka şubesinden başvurunuzu yaptıktan sonra bankanın ekspertiz değerinin hesaplaması yapılır. Bu işlemden sonra ise evin değerinin %70’ine kadar konut kredisi imkanı verilmektedir. Garanti Bankası’nda konut kredisi faiz oranı şuan için %2.10 olarak gözükmektedir. Bu oranları sürekli olarak güncellenmektedir.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı Güncel 2018

Türkiye’de özel ve yerli sermaye bankalarından birisi olan Akbank sizlere avantajlı oranlardan konut sahibi yapıyor. Akbank konut kredisi başvurusu yapmak için, alacak olduğunuz evin tapu fotokopisini nüfus cüzdanınızla birlikte sizlere en yakında olan Akbank şubesine götürmeniz gerekiyor. Başvurudan sonra net 5 iş günü içerisinde sizlere olumlu veya olumsuz olarak yanıt verilmektedir. Akbank’ta konut kredisi faiz oranı güncel verilere bakılırsa, %1,88 olarak karşımıza çıkıyor. 100.000 TL konut kredisi için aylık ödemeniz 2105 TL olacak ve vade sayısı ilse 120 olacaktır. Toplam geri ödemeniz ise 254.000 TL’dir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir