Blog

Emekli Promosyon Başvurusu Şartları (450 TL)

Emekli Promosyon Başvurusu Şartları (450 TL)

Emekli olan vatandaşlara bankalar çeşitli kampanyalar ile beraber çeşitli promosyonlar vermektedir. Promosyon tutarları bankadan bankaya göre farklılık göstermektedir. Bildiğiniz üzere emeklilere 01 Mart 2017 tarihinden sonra, banka promosyonu adı altında primler verilmektedir. Emeklilere ödenecek banka promosyonu için en düşük tutar Hükümet ile Bankalar arasındaki anlaşma ile belirlenirken belirlenmiş olan tutarın üzerinden promosyonödenmesi ise bankaların elinde bulunmaktadır. Yani belirlenen tutarın üzerinde promosyonları aktif etmiş olan, emeklilere farklı alternatifler sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu yazımızda SSK emeklisi, bağkur emeklisi, memur emeklisi2018 banka promosyonu alma şartları ve ne gibi promosyonların olduğunu yazımız üzerinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Emekli Promosyon Şartları

Promosyon alabilmek için en önemli baş şartlarından ve olmazsa olmaz şartlardan birisi maaş aldığınız bankada en az 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde otomatik ödeme talimatı ya da kredili hesap şartı aranmıyor diyebiliriz. Bankada 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz halinde promosyon sizlerin kullanmakta oluğunuz hesaba aktarılıyor.

Bankalar emeklilere ne kadar promosyon ödüyor?

Ödenecek promosyon tutarı almış olduğunuz emekli maaşına göre değişkenlik göstermektedir. Buna göre emekli maaşınız genel olarak;

-1000 TL altında ise 300 TL,

-1000 TL ile 2000 TL arasında ise 375,00 TL,

-2000 TL ise en az 450 TL promosyon verilmektedir.

Emeklilere en yüksek promosyon veren banka hangisi?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bankaların sizlere vereceği en yüksek veya en düşük tutar, alınan maaşa göre değişkenlik göstermektedir. Üzerinde promosyon ödenmesi ise bankanın kendi durumuna kalmıştır. Bazı bankalar yukarıdakilere ek olarak altın gibi bazı destekler de vermekte ya da farklı avantajlar sunmaktadır. Örneğin ücretsiz EFT, havale, düşük faiz oranları ile kredi kullandırma, müşteri getirene ek promosyon ödenmesi gibi alternatif yollar sunmaktadır. Bankaların resmi sayfalarından emeklilere sunmuş olduğu avantajları ayrı olarak kontrol edilmektedir.

Promosyon aldım, emekli maaşımı başka bankaya taşıyabilir miyim?

Promosyon alırken bankada 3 yıl kalacağınıza dair söz vermeniz yani taahhüt etmeniz gerekmektedir. Durum böyle olunca 3 yıllık süre dolmadan emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıyamazsınız. Yalnızca şube değişikliği yapabilirsiniz. Farklı bankaya taşındığı zaman, promosyon ödemesi geri alınmaktadır.

Denizbank Emekli Promosyon Ödemesi

Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren Denizbank’ta emeklilere özel çok farklı kampanyaları sunmaktadır. Emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca Denizbank’a taşıma sözü vermesi durumunda, 450 TL’ye kadar promosyon almaktadır. Maaşı 1000 TL altında alan emeklilere 300 TL, 1000 TL – 2000 TL arasında olanlara 375 TL, 2000 TL üzerinde maaş alan emeklilere 450 TL nakit para promosyon desteğini Denizbank şubelerinden alabiliyorsunuz. Ayrıca Denizbank’ta maaşını Denizbank’tan alan müşterilere özel pek çok kampanya da bulunmaktadır. Faiz oranları emekli müşteriler için her zaman düşük ve uygun tutulmaktadır ve bu uygun kredileri kullanabilirsiniz. Ayrıca bankadan kredi kullanımlarınızda evrak ya da ekstra masraf talep edilmiyor.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemesi

Türkiye’de en çok emeklilerin tercih ettiği Ziraat Bankası’nda da sizlere avantajlı promosyonlar verilmektedir. Sizde emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyarak ve 3 yıl maaş çekme sözü vererek 450 TL’ye kadar nakit para desteklerini alabilirsiniz. Promosyon ödemeleri tek seferde olup, anlaştıktan sonraki ilk maaşınızla birlikte ödemeyi tek seferde alabiliyorsunuz. Promosyon başvurusunu ise en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz durumunda, internet bankacılığından yada Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezinden yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir