Blog

Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Birçok insanın kredi gereksinimi içerisine girdiği bugünlerde, her ne kadar resmi olarak yasal olmayan bir durum olsa da, bankaların birçoğu dosya masrafı almaktadır. Müşterileri dosya masrafı olmadan kredi alma yollarını aramadıkça ve aynı zamanda dosya masrafsız kredileri tercih etmedikçe, bankalar bu ücreti almaya devam edecekler. Bütün bankaları tek tek araştırarak, dosya masrafı olmadan kredi veren bankaların listesini çıkardık ve yazımızda aktardık. Dosya masrafı gibi kredi masraflarının olmadığı ve aynı zamanda yalnızca faiz oranının aktif olduğu krediler, aşağıda yazılmıştır.

Masrafsız Tüketici Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’nın yalnızca bazı müşterilerine sunmakta olduğu Masrafsız Tüketici Kredisi ile beraber, komisyon ücreti olmadan da istenilen paraları alabileceğiniz ve aynı zamanda tahsis ücreti dahi ödemeden alınabilecek olan bir kredi türüdür. Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak kredinizi tahsis ücreti ödemeden alabilirsiniz. Ayrıca sizlere söylemek isteriz ki, bu kredinin faiz oranları da dip seviyelerde seyir almaktadır

Kredinin özellikleri olarak, tahsis ücreti olmayan bir kredidir diyebiliriz. İstihbarat ve haberleşme gibi ekstra tüm ücretler de sizlerden alınmıyor. Çektiğiniz kredi tutarı ne ise, sizden sadece o kadar tutarda para hesaba yatıyor. Tahsis ve kullanım süresi boyunca, kullanacağınız kredi kampanyası için geçerli olan işlemler ve kuralları esas kabul edilerek uygulamaya devam edilmektedir. Krediye başvura bilmeniz için sizleri en yakında olan Ziraat Bankası şubelerine bekliyoruz.

Denizbank Masrafsız Kredi

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu 1500 TL kredilerde, dosya masrafı olmadığı gibi, aynı zamanda yüzde sıfır faiz uygulaması olmaktadır. Krediyi alabilmek için yapmanız gereken bankanın müşterisi konumunda olmanız ve bankaya 2 adet otomatik ödeme talimatı vermenizdir. 12 aya kadar vade imkanı olan bu krediyi, herhangi bir dosya masrafı ve faiz ücreti ödemeden sahip olabilirsiniz. Mevduat hesabınıza güvenli yıllık olarak yaptırmanız durumunda, faizsiz ve masrafsız olarak 1500 lira kredi çekme olanağı verilir. Yani sizler bu kredi avantajından yararlanmak için gerekli talimatları vererek faiz olmadan krediye kavuşabilirsiniz. Bu yüzden siz değerli bireyleri en yakın Denizbank Şubesine bekliyoruz.

Şekerbank’tan Emekliye Dosya Masrafsız Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Şekerbank, emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına taşımalarını şart koşarak, dosya masrafı olmayan ve faiz de eklenmeyen 24 aya varan vadeler ile beraber, 2400 lira tutarın bireysel ihtiyaç kredilerini vermektedir. Aynı zamanda banka kampanya avantajlarına ek olarak sizlerden herhangi bir hesap işletim ücreti almaz. Ayrıca yapacağınız havale işlemlerinde bile sizlerden bir ücret almaz ve bu konuda Şekerbank ciddi oranda Emeklilerin yanında yer alıyor.

Dosya masrafı iade davaları gün geçtikçe artış gösteren bir durum oluyor ve bundan böyle kredi çekmek ve istediği parayı almak isteyen kişiler, dosya masrafı olmadan kredi çekme arayışı içerisine giriyoruz. Fakat bankalar bu konuda farklı uygulamaları aktif ediyor. Örnek olarak dosya masrafsız kredi  kullandıran bankalar faiz oranlarını yüksek seviyelerde tutarak, sizlerden dosya masrafı almamasına rağmen, aydan aya faizler ile bu parayı çıkarıyor. Yani sizler dosya masrafı vermiyorsunuz ama daha yüksek faiz ödemesi yapıyorsunuz. Hemen hemen aynı mevzu oluyor diyebiliriz.

Fakat dosya masrafsız krediler, konut kredilerinde çok daha az tercih ediliyor. Genel olarak konut kredilerinde alınan komisyon tutarları bir hayli yüksek oluyor ve herkes dosya masrafsız alıyor. Bunun sebebi ise bu dönemde paraya bir hayli yüksek gereksinim duyan kişiler, toplu şekilde nakit ödemesi yapmak yerine masraf olmadan kredi çekmeyi tercih ediyor ve aradaki faiz farkını da aydan aya ödüyor.

Genel olarak tatil, konut ya da otomobil ve benzeri gibi ihtiyaçlar doğrultusunda meydana gelen ihtiyaçlar sonucunda kişiler ihtiyaç kredisi kullanmaya karar vermektedirler. İhtiyaç kredisi kullanma işlemleri çoğu kişiyi birçok belge ya da dosya gibi dokümanları temin etmekle uğraştırdığı ve sanıldığından çok daha fazla paraya mal olması bakımından tabiri caizse kişilerin başına bela olmaktadır. Bundan dolayı kişilerin aklına masrafsız kredi nedir sorusu gelmektedir. İşte tam olarak bu gibi durumlarda kişilerin yardımına dosya masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar koşmaktadır. Ülkemizde vatandaşlarımızdan çoğunun kredi müracaatında bulunması ve bu vatandaşlarımızın bu müracaat işlemleri esnasında belge toplama ve benzeri gibi dertlerle uğraşmamaları için oluşturulan dosya masrafsız ihtiyaç kredileri farklı birtakım türlerde verilerek kişilere destek vermektedir.

Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Dosya Ücretleri Yasal Bir İşlem midir?

Günümüzde aşağı yukarı bütün bankalar tarafından dosya ücreti alınmasına rağmen bu işlem resmi olarak yasal olmamaktadır. Ancak hala çoğu banka dosya ücreti istemekte ve bu ücreti ödemeyi reddedenlere dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında birtakım seçenekler vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir