Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

Dosya Masrafı En Düşük Kredi Veren Bankalar (HESAPLAMA)

Dosya Masrafı En Düşük Kredi Veren Bankalar (HESAPLAMA)

Kişiler, gelirleri giderlerini karşılamadığı durumlarda, yatırım yapmak için ya da ev ve araba gibi yüklü miktarlarda para gerektiren alımlar için kredi çekme ihtiyacında olurlar. Kredi çekmek isteyen kişilerin temelde baktıkları birkaç nokta vardır. Bunlar; kredi faiz oranı, vade sayısı ve kredi çekiminde tahsil edilen dosya masraflarıdır.
Kredi faiz oranı ve dosya masrafı tutarı, çekilen kredinin geri ödeme tutarı üzerinde doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle kredi çekmek isteyen kişiler, kredi çekmeden önce bankaların kredi faiz oranları ve dosya masrafı tutarlarını karşılaştırmaktadır. Kredi çekmek isteyen kişiler öncelikle ihtiyaçları doğrultusunda bankaların sunmuş olduğu kredi tiplerini inceler. Kendilerine en uygun olduğunu düşündükleri kredi için bankaya başvuruda bulunurlar. Bu başvuru; internet bankacılığı üzerinden, SMS yoluyla ya da bizzat bankaların şubelerinde müşteri temsilcileri aracılığıyla yapılabilir.

KREDİ DOSYA MASRAFI HESAPLAMA
BANKALAR KREDİ DOSYA MASRAFI SİGORTA FAİZ ORANI KREDİ MİKTARI VADE
QNB FİNANSBANK 50 TL 68 TL %1.48 10.000 TL 48 AY
İŞ BANKASI 50 TL 200 TL %1.54 10.000 TL 48 AY
AKBANK 50 TL 552 TL %1.59 10.000 TL 48 AY
CEPTETEB MASRAFSIZ 228 TL %1.54 10.000 TL 48 AY
BURGAN BANK MASRAFSIZ 188 TL %1.59 10.000 TL 48 AY
İNG BANK 50 TL 628 TL %1.59 10.000 TL 48 AY
ENPARA MASRAFSIZ 259 TL %1.59 10.000 TL 48 AY
YUKARIDA BELİRTİLEN SİGORTA TUTARLARI 35 YAŞINDAKİ BİR MÜŞTERİNİN ÖDEYECEĞİ TUTARLARDIR.
YUKARIDA BELİRTİLEN FAİZ ORANLARI 12.04.2018 TARİHİ İLE GÜNCEL TUTARLARDIR

Nasıl Kredi Çekebilirim?

Bankalar da kredi talebinde bulunan kişilerin kredi notlarını ve finansal geçmişlerini inceleyerek kredi talepleri için karar verirler.
Kredi çekmek isteyen kişilerin temel amacı kredi geri ödemesini mümkün olan en düşü tutarda yapmaktır. Bunun için, kredi faiz oranları ve dosya masrafı en düşük olan bankayı seçerek kredi talebinde bulunurlar.

Bankaların Kredi Avantajlarını Nasıl Karşılaştırırım?

Günümüzde bankalar arası rekabet bankaları müşteri kapabilmek adına, müşterilere çeşitli fırsatlar sunmaya itmiştir. Kimi banka faiz oranlarını düşürerek, kimi banka vade sayısını arttırarak, kimi bankaysa dosya masraflarını düşürerek ya da hiç dosya masrafı almayarak müşteri kapma amacındadır.
Kredi çekmek isteyen kişiler bankaların bu avantajlarını, bankaların internet sitelerinden ya da telefon bankacılığı aracılığıyla karşılaştırma imkanına sahiptir.

Dosya Masrafı En Düşük Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Birçok banka çeşitli adlar altında ve çeşitli imkanlara sahip kredileri müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Kişilerin değişen ihtiyaçları doğrultusunda bankalar, bu ihtiyaçlara cevap verebilmek adına çeşitli kredi imkanlarını müşterilerine sunmaktadır. Kredilerin çeşitliliği; kredi tutarı, kredi faiz oranı, vade sayısı ya da dosya masrafsız kredi imkanı gibi avantajlar içermektedir.
Emekliye, çiftçiye, öğrenciye ve daha birçok kişiye bazı bankalar tarafından dosya masrafsız kredi verilmektedir. Şekerbank emekliye, Ziraat Bankası çiftçiye dosya masrafsız kredi verirken, Deniz Bank belirli bir tutara kadar dosya masrafsız ihtiyaç kredisi vermektedir.
TEB’in bir girişimi olan CepteTeb bankacılığı da dosya masrafsız kredi veren bir finans kuruluşudur. QNB Finansbank girişimi olan Enpara da, dosya masrafsız kredi veren finansal kuruluşlardan bir tanesidir.

Dosya Masrafsız Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kredi çekmek isteyen kişilerin temel amacı, kredi geri ödemesini mümkün olduğunda az yapmaktır. Bunu yapmanın yolları ise, düşük kredi faiz oranı ile kredi çekmek ve dosya masrafsız kredi çekmektir.
Dosya masrafsız kredi veren bankalardan yukarıda bahsettik. Kredi çekmek isteyen kişiler, dosya masrafı ödemeden kredi çekerken ödeyecekleri kredi faiz oranlarına dikkat etmelidir. Bir bankanın faiz oranı diğerinden yüksek kalmasına rağmen aradaki fark dosya masrafına yapacağınız ödemeden az olabilir. Bunun için, dosya masrafı tahsili yapılıp yapılmadığına dikkat ettiğiniz kadar, kredi faiz oranları arasındaki farkın kredinizin geri ödenmesinde ne kadar bir fazla tutara neden olduğunu da hesap etmeniz gerekmektedir.
Dosya masrafı ödemeyeceğiniz için nispeten daha yüksek faiz oranlı bankayı seçmeniz durumunda, faiz oranı farkı nedeniyle ödeyeceğiniz tutar, ödemekten kaçındığınız dosya masrafından daha fazla olabilir. Bu nedenle dosya masrafsız kredi çekmeyi düşünüyorsanız, 2. aşamada çekeceğiniz kredinin faiz oranlarını, dosya masrafı tahsil eden bankaların faiz oranları ile karşılaştırmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir