Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Açılır Nasıl Kapatılır ?

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Açılır Nasıl Kapatılır ?

Acil nakit ihtiyaçlarının kolaylıkla karşılandığı Deniz Bank kurtaran hesap uygulaması sayesinde 12 aya kadar varan vadeli ödeme seçenekleri ile kredi çekebilirsiniz. Bir kredi hesabı şeklinde uygulamaya konulan ve Mevduat hesabı olan Kurtaran Hesap, hesap limitiniz kadar kredi alıp hesabınızda paranızı kontrol etmenizi sağlayan uygulamadır. Bu hesap ATM yardımıyla ya da Denizbank şubesine uğrayarak açtırabileceğiniz bir hesaptır, mobil şubeden ya da bilgisayarınızdan bu işlemi yapmak da mümkündür.

Kurtaran Hesap Hakkında

Kurtaran hesap yalnızca kredi çekebilme imkanı veren bir uygulama değildir, bu hesap sayesinde faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz, alışverişlerinizde bu hesabın kartını kullanabilirsiniz, ayrıca kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Kısacası cebinizde bir kart olacak, bu karttan ödemelerinizi istediğiniz gibi halledebileceksiniz ancak yine aylık yatırmanız gereken borcunuzu kredi gibi vadelere taksitlendirebileceksiniz. Daha genel tanımıyla kredi kartına oranla daha kolay ödeme imkanı sunan ve daha çok vade seçeneği ile karşınıza çıkan bir hesaptır.

Kurtaran Hesap Limiti Kaç TL’dir?

Başvuru yaptığınız zaman ATM veya banka yetkilileri tarafından size bir limit belirlenir ve kurtaran hesaba ayrıcalık olarak ekstra artış söz konusu olmaz, mevcut kart limitiniz ile işlem yapmak durumunda kalırsınız. Bu karttan yapacağınız ödemelerde minimum harcama tutarınız 200 TL olmalıdır, bu onu kredi kartından ayıran belirgin özelliklerden bir tanesidir. Ayrıca diyelim ki kurtaran hesabınızın bağlı olduğu Deniz Bank hesabınızda para var, ancak siz kurtaran hesap kartınızla ödeme yapmak istiyorsunuz; bu durumun olması sorun çıkarmaz, hesabınızda para varken kartınızdan harcama yapabilirsiniz.

Cep Telefonundan Kurtaran Hesaba Başvuru Yapmak

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne KURTARAN yazmalı ve bir tane boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı da boşluktan sonraya yazmalısınız. Kısa mesajı Deniz Bank SMS numarası olan 3280’e yollamanız yeterlidir. Yaklaşık 5 dakika içerisinde başvurunuzun sonucu cep telefonunuza gelecek ve sizin duruma göre size en yakın Deniz Bank şubesine gitmeniz istenecektir.

Denizbank Kurtaran Hesap Özeti

Hesap özetinizde bulunan “Valör” kısmı işleminizin yapıldığı tarihi işaret eder, açıklama kısmında ise işlem türünüz belirtilir. Hesabınızla alakalı detaylı bilgilere hesap özetinizden ulaşabilirsiniz ve bu hesap özetini cep telefonunuzdan kolayca görüntüleyebilirsiz. Hesap özetinizde “Risk Bakiyesi” isimli bir bölüm bulunur ve bu bölümde şayet bakiye – (eksi) olduysa o kadarlık kredi kullanmaya başlamışsınız anlamına gelir.

Kurtaran Hesap

Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma

Şayet kurtaran hesabınızı kullanırken bankaya borçlandıysanız borcunuzu ödedikten sonra kurtaran hesabınızı kapatabilirsiniz. Kurtaran hesabınızı şubeye uğrayarak borcunuz kalmadığı takdirde kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bunun haricinde internet şubelerinden de kurtaran hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Deniz Bank resmi site adresine girip, müşteri girişi yaptıktan sonra hesap açma/ hesap kapatma bölümünden kurtaran hesabı kapatma seçeneğini tercih etmenizdir. Ayrıca Deniz Bank şubelerinden de hesap kapatma işleminizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir