Blog

  • Anasayfa
  • BANKA

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Adımları

Günümüzde kullanımı hızla artan internet bankacılığı, kişilere banka şubelerine gitmeden para çekme ve para yatırma haricindeki tüm işlemleri internet üzerinden yapma imkanı sunmaktadır. Banka şubesine gitmeden, sıra beklemeden internet üzerinden bu işlemlerin kolaylıkla ve güvenle yapılması, banka müşterilerine büyük bir zaman kazandırmaktadır. Bankalar da müşterileri için birçok hizmeti internet bankacılığı üzerinden sunmaktadır.

Denizbank da müşterilerine sunduğu internet bankacılığı hizmetleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaya devam etmektedir. Denizbank internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanmak için, Denizbank müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifrenizi almanız yeterlidir.

Denizbank İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Denizbank, internet bankacılığı hizmetlerini AçıkDeniz adı altında müşterilerine sunmaktadır. Denizbank internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak isteyen Denizbank müşterileri, internet bankacılığına giriş için gerekli olan AçıkDeniz şifresini almak zorundadırlar. AçıkDeniz şifresini alan Denizbank müşterileri, hesaplarından para çekme ya da hesabına para yatırma dışındaki bütün işlemleri AçıkDeniz internet bankacılığı hizmetleri aracılığıyla şubelere gitmelerine gerek kalmadan hızlı bir şekilde ve güvenle yapabilmektedir.

AçıkDeniz internet bankacılığı ile; para havale etme, EFT yapma, faturalarınızı ödeme, hesap hareketlerinizi inceleme, kredi kartı borcu ödeme, yatırım araçları olan hisse senedi, tahvil, bono, döviz, altın alma ve satma, e-devlet sistemine giriş yapabilme, çek ve senet işlemleri, döviz transferi yapma, kredi notu öğrenme, düzenli ödeme talimatı verme, kredi kartı başvurusunda bulunma, vadeli mevduat hesabı açma, kredi başvurusunda bulunma ve kredi ödemelerini yapma, kullanılan kredilerin ödeme tablolarını izleme, bireysel emeklilik başvurusunda bulunma, OGS ve HGS kartlarına yükleme yapma ve bakiye kontrol etme gibi birçok işlemi yapmanız mümkündür.

Denizbank’ın tüm bu internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için, Denizbank müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifrenizi almanız yeterlidir. Kredi ya da banka kartı numaranız ya da TC Kimlik Numaranız ile alacağınız şifreyi internet bankacılığı giriş ekranında yazarak, Denizbank’ın internet bankacılığına kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı İçin Şifremi Nasıl Alırım?

Denizbank internet bankacılığı hizmetlerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yararlanmak isteyen Denizbank müşterileri, AçıkDeniz internet bankacılığı için şifre almak zorundadır. Denizbank internet bankacılığı için gerekli olan şifreyi Denizbank’ın internet sitesinden, Denizbank şubelerinden ya da Denizbank müşteri hizmetlerinden almanız mümkündür.

Şifrelerini bu yollarla belirleyen Denizbank müşterileri, banka ya da kredi kartları numaraları ya da TC Kimlik numaraları ile şifrelerini girerek Denizbank internet bankacılığı sistemine giriş yapabilirler. Denizbank internet bankacılığı şifrenizi ne şekillerde alabileceğiniz detaylarıyla açıklamaya çalışalım.

Denizbank İnternet Sitesi Üzerinden Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Denizbank internet bankacılığı işlemleri için şifre almanın en kolay ve hızlı yolu, Denizbank internet sitesi üzerinden şifreyi almaktır. Denizbank’ın internet sitesine girerek, sizden istenen bilgileri girerek ve telefonunuza gelen onay kodunu yazarak şifrenizi kolaylıkla almanız mümkündür.

Denizbank’ın internet sitesinden şifre almak için, siteye girdikten sonra sağ üst bölümde yer alan “Kullanıcı Oluştur” bölümüne tıklamanız gereklidir. Karşınıza gelecek olan ekranda, banka ya da kredi kartı numaranız kart şifreniz ve kartınızın son kullanma tarihi istenecektir. Bu bilgileri doğru girdiğinize emin olmanız çok önemlidir. Aksi durumda şifre almanız mümkün olmayacaktır.

Tüm bu bilgileri girdikten sonra “Devam” sekmesine tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Sonraki aşamada telefonunuza SMS doğrulama onay kodu gönderilecektir. Bu kodu da girerek şifrenizi alabilirsiniz.

Banka ya da kredi kartı bulunmayan Denizbank müşterileri ise,  “Kullanıcı Oluştur” bölümünde yer alan “Kartım Yok” seçeneğine tıklayarak işlemlerine devam edebilirler. “Kartım Yok” seçeneği ile şifre almak isteyen Denizbank müşterileri, TC Kimlik Numaraları ve cep telefonlarını yazarak şifrelerini alabilir. Şifrelerini alarak internet bankacılığına giriş yapan müşteriler, internet bankacılığı ile banka kartı ve kredi kartı talebinde de bulunabilmektedir.

Banka Şubesinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alabilir Miyim?

Denizbank internet bankacılığı şifresi almanın bir diğer yolu da, Denizbank’ın şubelerine gitmektir. Size en yakın Denizbank şubesine giderek, müşteri temsilcisi ile görüşerek internet bankacılığı şifresi isteğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Denizbank şubelerinden alacağınız internet bankacılığı şifresi, sadece tek kullanımlık bir şifredir. Bu şifreyi kullanarak Denizbank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, yeni bir şifre belirlemeniz istenecektir. Belirleyeceğiniz yeni şifre ile banka kartı, kredi kartı ya da TC Kimlik Numaranızı kullanarak Denizbank internet bankacılığına giriş yapabilir ve yüzlerce işlemi hızlı ve güvenli bir şekilde şubelere gitmenize gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Şifre Alma

Denizbank internet bankacılığı şifresi alabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yol da, Denizbank çağrı merkezini aramanızdır.

444 0 800 ya da 0850 222 0 800 numaralı Denizbank çağrı merkezini arayarak da internet bankacılığı şifrenizi almanız mümkündür. Çağrı merkezi aracılığıyla alacağınız internet bankacılığı şifreleri de tek kullanımlık şifrelerdir. Bu şifre ile yapacağınız ilk giriş sonrası yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.

Yeni şifreniz ile kredi ya da banka kartı numaralarınız ya da TC Kimlik Numaranız ile Denizbank internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Denizbank internet bankacılığı şifresi yanında müşterilerinin güvenliği için kendi tercihlerine göre, SMS doğrulama kodu ile de ikinci bir şifre gönderimini yapmaktadır. İnternet bankacılığına şifre ve banka ya da kredi kartı numaraları ya da TC Kimlik Numaraları ile giriş yapan kişiler, talep etmeleri durumunda cep telefonlarına gönderilen SMS onay kodunu da internet bankacılığına giriş öncesi yazmaları gerekmektedir. Bu durum tamamen güvenlik amaçlı olup, herhangi bir ücrete tabi değildir.

ŞifreTek İle İnternet Bankacılığına Giriş

Denizbank, internet bankacılığı kullanacak olan müşterilerine tek kullanımlık şifre üreten ŞifreTek cihazı ile de hizmet vermektedir. İnternet bankacılığına girmek isteyen Denizbank müşterileri, kredi ya da banka kartları ya da TC Kimlik Numaraları ile şifrelerini girerek internet bankacılığına giriş yapabilirken, 2. bir güvenlik aşaması olan ŞifreTek ile cihazı ile de 2. bir şifre oluşturarak sisteme girmeleri mümkündür.

ŞifreTek cihazı, internet bankacılığına giriş yapmak istediğiniz her seferde size özel olan ve tek kullanımlık olan bir şifre üretir. Üretilen bu şifre, kullanımınız sonrası siz ya da başkası tarafından tekrar kullanılamaz. Her zaman yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz ŞifreTek cihazı ile internet bankacılığına her yerden güvenle giriş yapmanız mümkün olmaktadır.

İnternet bankacılığı ya da çağrı merkezi üzerinden talep edebileceğiniz ŞifreTek cihazları, 7 gün içinde size teslim edilmektedir. Denizbank, ŞifreTek cihaz uygulaması ve telefona SMS onay kodu gönderme uygulaması ile müşterilerinin hesap ve paralarının güvenliğini sağlamaktadır. Denizbank müşterileri, internet bankacılığı şifrelerini aldıktan sonra dilerlerse SMS onay kodunun gelmesini, dilerlerse de ŞifreTek cihazı ile 2. bir güvenlik şifresi oluşturarak internet bankacılığına güvenle girebilir ve işlemlerini şubelere gitmeden yapabilir.

Görüleceği üzere, internet bankacılığı banka müşterilerinin birçok işlemi şubelere gitmeden bilgisayar başından kolaylıkla, hızla ve güvenli bir şekilde yapmasını sağlamaktadır. İnternet üzerinden yapılan bankacılık işlemleri, kimimiz için güven sorunlarını beraberinde getirse de, Denizbank’ın uyguladığı telefona SMS onay kodu ve ŞifreTek cihazı ile size özel ikinci bir şifre oluşturma işlemleri, internet bankacılığı işlemlerini güven içinde yapmanızı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir