Blog

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar (48 AYA KADAR)

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar (48 AYA KADAR)

Binlerce lira tutarında telefonları artık bilindiği gibi kolay yollardan alamıyoruz ve daha öncelerinde kredi kartı ile taksit yaparak alınan telefonlar, artık uğraş gerektiren işlemler istiyor. Kredi kartlarında taksit olayının bitirilmesinin devamında tüm tüketiciler, farklı yollar aramış ve son olarak kredi çekerek telefon sahibi olma yolunu seçmişlerdir. Peşin parası olanlar anında alıyor fakat sizlerin peşin parası yoksa ve telefon almak istiyorsanız, telefon kredisi size göredir. Bu yazımızda telefon kredileri hakkında sizlere detaylı bilgi paylaşımında bulunacağız.

Turkcell kullanıcısı iseniz, QNB Finansbank bu konuda sizlere olanaklar sunuyor. Konuşturan kredi ile sizlerde artık son model bir cep telefonu sahibi olabilirsiniz.  Aslında biz bu yazıda operatör değilde bankalar ve teknoloji marketlerinin sunduğu telefon kredileri hakkında bilgiler vereceğiz.  Türkiye’de telefon kredisi adı ile önemli 3 banka ve teknoloji marketi bulunmaktadır.

Denizbank Mediamarkt Web Kredisi

Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarından birisi olan Mediamarkt, müşterilerinin kolaylıkla ve rahat taksitli telefon almak için sıkı bir çalışma yapmış, Denizbank ile anlaşma yapmıştır. Denizbank Web kredi adında bir kredi ürününü aktif ederek, telefon alanlara finansman desteği vermektedir.

Kredi ile telefon almak için Mediamarkt mağazalarına gidip, beğenilen telefonu seçmek ve daha sonrasında kasaya giderek bu telefonu Denizbank kredisiyle almak istiyorum gibi bir ibare kullanmanız durumunda, satış temsilcisi kimliğinizi alır ve internet üzerinden sizlere kredi başvurusu yapar. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda ise, kredi hızlı şekilde onaylanır ve hemen orada kredi evrakları imzalanarak telefon sizlere teslim edilir. Ama ödemeleri aydan ayana Denizbank’a yapmanız gerekiyor. Denizbank Mediamarkt web kredisini sizlere 48 aya varen seçenekler ile beraber sunuyor.

ING Bank Teknokredi

Bir diğer teknoloji marketi olan Teknosa, ING bank ile bir anlaşma yapmış ve Teknosa üzerinden alınan telefonlar Teknokredi adı altında bireylere destekli bir şekilde verilmektedir. 48 ay vade ile alınan bu kredinin geri ödemeleri ise, ING Bank şubelerine yapılmaktadır. Ancak belirtmeliyiz ki burada en önemli kriter, sizlerin sicil notu oluyor. Eğer kredi sicilinizde herhangi bir sorun varsa, banka bu krediyi onaylamaz ve krediyi alamazsınız. Bu durum sadece ING bank ile sınırlı değildir ve tüm bankalar bu kritere bakmaktadır.

Vatan Bilgisayar Cep Telefonu Fibabank Kredisi

Vatan Bilgisayar ile Fibabanka’nın ortak olarak yapmış olduğu faizsiz 3422 sms kredi kampanyası ile birlikte, binlerce kişi telefon alma imkanına kavuşacak. Üstelik alınacak olan telefonlara 10 taksit yapıldığı gibi faizsiz olarak ödenecek.

Vatan Bilgisayar Fibabank Faizsiz Cep Telefonu Kredisi Nasıl Kullanılır?

İlk adımda yapanız gereken cep telefonunuzdan VATAN boşluk TC kimlik no yazıp 3422 ‘ye mesaj göndermek olmalıdır. (Örnek: VATAN 12345678910 –> 3244) Bu işlemden sonra Fibabank tarafından tarafınıza göndermiş olduğunuz smsin cevabı gelecektir. Eğer kredi başvurunuz olumlu sonuçla yanıtlanmış ise;

Sms sonucuna göre Vatan Bilgisayar mağazasına gidebilirsiniz.

Vatan bilgisayara gittikten sonra cep telefonundan sorumlu ilgili arkadaşa ulaşarak durumunuzu arz etmeniz gerekmektedir. Daha sonra kredi başvurusu için gerekli işlemleri tamamlamak için kredi formunu doldurmanız gerekmektedir. Krediniz hazırlandıktan sonra;

Beğendiğiniz telefonu seçerek bu telefona 10 ay taksitle faizsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Fibabank Cep Telefonu Kredisinin Ödemesini Nereye Yapacağız?

Fibabank her şehirde şubeye sahip olan bir banka değil. Bu gibi durumlarda ödemeleri nasıl yapabileceksiniz? Fibabank kendinden başka birçok banka ve PTT şubeleri ile anlaşma içerisinde olduğu için kredi ödemelerinizi bu şubelerden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Banka kredi mi onaylamadı ne yapmalıyım?

Bu 3 banka üzerinden telefon kredisini alabilir ve cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Eğer kredi notunuz dip seviyelerde ise banka kredinizi onaylamaz ve başka bir mağazaya giderseniz de genel olarak sonuç değişmeyecektir.  Bu nedenle kredi sicilinizi ve aynı zamanda kredi notunuzu yüksek seviyelere getirmeniz gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi ile telefon almak

Telefon kredisi faiz oranları yüksek gelmesi durumunda sizlere sunulan birkaç avantaj daha vardır. Yani bana bu kredilerin faiz oranları yüksek geldi ve ben başka bir krediyle bu ürünü almak istiyorum gibi bir düşüncedeyseniz, ihtiyaç kredileriyle de telefon sahibi olabilirsiniz.  Bunun için yapmanız gereken işlem sizlere en yakın bankaya giderek (düşük faizli kredi veren banka) kredi başvurusu yapmanızdır. Telefon kredilerinin faiz oranları yüksek olmasından dolayı, genelde ihtiyaç kredileriyle bu tür işlemler yapılıyor fakat anlık değil de, 1-2 gün bir süreç gerektiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir