Blog

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları (12-24-36-48 Ay Vadede )

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları (12-24-36-48 Ay Vadede )

Burgan Bank müşterilerine ihtiyaç kredisi adı altında 48 aya kadar uzanan vade seçenekleri sayesinde ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. Herhangi bir bankadan alacağınıza, bizim bankamıza gelin diyen Burganbank; size özel faizlendirme seçeneği oluşturacağının sözünü veriyor. Herkesin birbirinden farklı olduğunu, dolayısıyla farklı ihtiyaçlarının oluştuğunu; bu yüzden herkese aynı miktarda kredi anlayışının doğru olmadığını dile getiren banka yönetimi, kimisinin ihtiyacının 2 bin TL, kimisinin ihtiyacının 10 bin TL olduğunu söylüyor. Kredi verirken 3 temel nokta üzerinden müşterilerini değerlendiriyor:

1- Kişinin Ödeme Performansı: Kişiler kredi çekecekleri zaman belgelenebilir maaşını, teminat olarak gösterebilecekleri mülklerini bankaya ibraz ederler; bunlara bakarak da banka kişinin ödeme performansı hakkında bir kanıya varır. Bunun haricinde kredi notu da kişilerin ödeme performansı hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar; kişi eğer kredi kartı borcunu geciktirmeden ödemişse kredi notu yüksek çıkar, kredi çektiyse ve taksitlerini aksatmadıysa, yine kredi notu yüksek çıkar. Tüm bunlar belirleyici etkenlerdir.

2- Banka İle Çalışacağı Ürün Sayısı: Bir kişinin bankada hesabı varsa, hesabına bağlı döviz hesabı veya altın hesabı varsa; kredi kartı varsa; bunun yanında bankadan kredi de almak istiyorsa; çalışılan ürün sayısı fazlalığından dolayı banka bu kişiye kredi vermekten çekinmeyecektir.

3- Bankanın Müşterisi Olma Durumu: Bir kişi bankada yeni hesap açtığı zaman kredi çekmek isterse, sağlam bir teminatı yoksa bu isteği geri çevrilir; bu noktada bankanın eski veya yeni müşterisi olma durumunuza bakılarak da size kredi verilip verilmeyeceği konusunda bir karara varılır. Bunun yanında Burgan Bank internet sitesi üzerinden “Hemen Başvur” formu sayesinde kredi çekmek isteyenlere online olarak yardımcı oluyor.

Burgan Bank Kredi Faiz Oranları maliyeti

12 Ve 24 Ay Vadeli Kredi Seçenekleri

Burganbank İhtiyaç Kredisi için %1.35,

Taşıt Kredisi için %1.99,

Konut Kredisi için %1.04’lük faizlendirme seçenekleri üzerinden müşterilerine yardımcı oluyor.

İhtiyaç kredisi olarak düşündüğünüz rakam 10 bin TL ise bu noktada Burganbank %1.35’lik bir faizlendirme ile size kredi verecektir. 12 aylık vade için bankaya aylık ödemeniz gereken tutar 923 TL olacak, 12 ay sonunda kredinizi tamamen kapatmış olacaksınız. Bu durumda geri ödeme olarak 11.076 TL bankaya toplamda vereceğiniz tutar olacak; 12 aylık vade için fazladan vereceğiniz tutar ise 1076 TL olacaktır. aslında 12 aylık vade için diğer bankalara kıyasla uygun diyebileceğimiz bir faizlendirme oranıdır; tabi devlet bankalarında ihtiyaç kredisi için verilen faiz %1.35’in çok daha altındadır. 24 aylık vadede ise bankaya 10 bin TL’lik kredi için ödeyeceğiniz tutar 511 TL olacak, 2 sene sonunda ise borcunuzu kapatmış olacaksınız. Ancak vade süresi uzadığı için haliyle faizlendirme oranı da artacak, %1.35 yerine %1.42’lik  bir orandan kredi çekeceksiniz.

36 Ve 48 Aylık Vade Seçenekleri

36 aylık vadedeki ihtiyaç kredisi için uygulanacak faiz %1.42’lik bir orandır, bu oran yine 24 aylık faiz oranı ile aynıdır. Bu noktada ciddi ödeme zorluğu yaşayan kişilerin 24 aylık vadedense 36 aylık vadeye yönelmeleri daha iyi olacaktır. Çünkü 36 aylık vadede aylık bankaya ödenmesi gereken tutar 373 TL’dir. 48 aylık vadedeki ihtiyaç kredisi almak isteyenler ise 10 bin TL’lik kredi için her ay bankaya 306 TL ödemelidir. Faizlendirme yine %1.42 oranındadır, bankaya ödenecek toplam geri ödeme ise 36 aylık kredi için 13.428 TL; 48 aylık kredi için ise 14.688 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir