Blog

 • Anasayfa
 • GENEL

Borcu Olan Kişiler İçin Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Borcu Olan Kişiler İçin Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Para Kazanma Teknikleri

Ülkemizde ortalama bir insan senede kredi kartları, araba kredileri ya da ipotek ödemeleri sebebiyle oldukça fazla paralar harcamaktadır. Örnek vermek gerekir ise geçtiğimiz seneye şöyle bir göz attığımızda ortalama bir vatandaşın aşağı yukarı 4 milyarlık bir kredi kartı borcu olduğu görülmektedir. Özet geçmek gerekir ise çok borcumuz var.  Bu istatistikler sonucunda insanlarımızın aklında çok borcum var ne yapmalıyım ya da çok borcum var nasıl ödeyebilirim gibi sorular canlanmaktadır. Bu sorular kapsamında kişiler Türkiye’de para kazanmanın yollarını araştırmaya başlayarak borçlarını ödemenin bir yolunu bulmayı amaç edinmektedirler.  Kişilerin bu borçlarından kurtulmaları doğrultusunda elbette ki kullanabilecekleri birtakım yöntemler ve destekler bulunmaktadır. Bizde ek gelir kazanmak istiyorum diyen bu kişiler için kazanç yöntemlerinden biraz bahsedeceğiz.

Para Kazanma Teknikleri

Borçları Ödeme Doğrultusunda Yararlanılabilecek Yardımlar Nelerdir?

 • Ekonomik Yardımlar: Belediye, sosyal destek veya dayanışma vakıflarına müracaat edilmesi doğrultusunda yardım talebiniz kabul edilir ise desteklerden faydalanabilirsiniz. Müracaat işlemlerinin ardından aşağı yukarı 1 ay sonra yardımlardan yararlanabilirsiniz. Diğer vakıflara nazaran biraz daha fazla desteklerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, eğitim, sağlık, barınma ve benzeri çoğu hususi destek seçenekleri ile zor durumda olan vatandaşlarımıza müracaat etmelerinin ardından destek imkânlarından faydalanma fırsatı vermektedir.

 

 • Barınma Yardımı: SYDY müracaat formunu tamamlayarak nüfus cüzdanı fotokopisi ya da barınma ihtiyaç raporu gibi birtakım şart koşulan belgeleri tamamlamanızın ardından SYDY destek vakıflarına müracaat edebilir ve aşağı yukarı 1 aylık bir sürenin ardından destek imkânlarından faydalanabilirsiniz.
 • Odun ve Besin Desteği: Desteğe müracaat eden bütün vatandaşlarımıza 500 kilogramlık kışlık yakacak desteği ve besin destekleri verilmektedir. Müracaat işleminde talep edilen belgelerin tamamlanması ve iletilmesinin ardından 1 ay içerisinde desteklerden faydalanabilirsiniz.
 • Eğitim Yardımı: Yüksek eğitim öğretim bursları, engelli gençlerimizin okullarına ücretsiz bir şekilde götürülmesi, barınma, gıda ve benzeri ihtiyaç duyulan gereksinimlerin karşılanması doğrultusunda eğitim yardımları gençlerimize verilmektedir.

 

 • Sağlık Yardımı: Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında verilen bu destekler talep edilen belgelerin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek müracaatların kabul görmesi durumunda 2 haftalık bir süre zarfı içerisinde ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.
 • Engelli Para Desteği: Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımızın toplum ile iç içe olmalarına olanak sağlamak amacı ile birçok destek verilmektedir.
 • Dul Destek Maaşı: Aylık 250 TL ve 2 ayda bir 500 TL olmak kaydı ile para desteği imkânından faydalanabilmek için, eşi vefat etmiş olması şart koşulan kadınların kimlikleri ile ilgili vakfa müracaat etmeleri gerekmektedir. Gerekli müracaatların yapılmasının ardından bu destek ödemelerini almak için bir PTT şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.
 • Bebek desteği: 2015 senesinden beri Türk vatandaşlarına ve mavi kartı bulunan kişilere hayatta olan ilk çocukları için 300 TL, 2.çocukları için 400 TL 3. Ya da diğer hayattaki çocuklar için ise 600 TL destek verilmektedir. Müracaat işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Borçlarınızı Kapatmanız Doğrultusunda Yapmanız Gerekenler

 • Düzenli bir bütçe programına sahip olmanız
 • Bütün kredi kartlarınızı dondurmanız
 • Ödeme işlemlerinize en küçük borcunuzdan başlamanız
 • Ödeme işlemlerinizi en yüksek faiz oranı bulunan kart ile gerçekleştirmeniz.

Ekstra Ek Gelir Sağlayıp Para Kazanma

Sizlerin mevcut kazançlarınıza aylık olarak 300 ila 400 arası ekstra kazanç elde etme şansını elde edersiniz ve bu da mevcut ödemelerinizde kolaylık sağlayacaktır. Normal şartlarda zaten sizler ödemelerinizde oldukça zorlanıyorsunuz. Bu kapsamda yapacak olduğunuz tasarruf 50 lira gibi bir tutarı geçmeyecektir. Fakat bu süreç uzun süreceği için sizler bu tasarrufunuzu da bir süreç  sonra kaybedeceksiniz. Sizler yüksek gelir elde edebileceğiniz iş bulmanız dahlinde mevcut işlerinizi değişerek yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir