Borç Transfer (Borç Kapatma) Kredisi Veren Bankalar 2018


Yüksek oranda banka müşterisi olup farklı bankalara borçları olan bireyler, bankaların sunduğu borç transfer kredilerini almaktadır. Özellikle son zamanlarda kredi kartına doğru bir yönelmenin olması, beraberinde birçok olumsuz durumu da getirmiştir.  Kullanılan kredi veya aktif devam eden kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk yaşayan bir kişi, her geçen gün faiz gören borcunu kapatmak için çeşitli yollar aramaktadır

Tam da bu noktada borçları olan kişilere yardım eli uzatan bankalar, borç kapatma adı altında borcu olan tüm banka müşterilerine destek vermektedir. Burada ki asıl amaç, dağınık durumda olan borçları, tek bir banka çatısı altında toplamak ve borcun diğer bir bankaya taşınarak, düzenli bir ödeme periyotlarının aktif edilmesidir. Bu sayede alacaklı olan banka borcunu geri almış olurken, aynı zamanda krediyi veren banka, aranan değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından, uzun vadeli müşteri kazanmış olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisini almak için genel olarak aranan şart, kredi notlarıdır. Bunun dışında sahip olduğunuz geliri de, bankalara raporlar halinde sunmanız gerekir. Aslında aktif edilen bu hizmet, diğer krediler ile bağlantılı olarak düzenlenmiştir diyebiliriz ve ilerleyiş süreçleri de aynı zamanda gelişir. Aşağıda yazılan bankaların en yakın şubesine giderek, borç kapatma kredilerini kullanma durumunuz vardır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Halk Bankası
 • Teb Bankası
 • Burganbank

Bunlara ek olarak yukarıda yazılmış olan tüm bankaların borç kapatma krediler, oldukça düşük faiz ile uygulanır ve aynı zamanda dosya masrafları da minimuma indirgenmiştir.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Borç kapatma kredisi için ise, sabit evraklara ek olarak, bankaya borcunuzun olduğunu gösteren belgeleri de sunmanız gerekir.

 • Kredi kartı borcuna ait dökümler, mevcut ödemekte olduğu kredi evrakları ve borcun bilgisini veren diğer ekstra belgeler
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aynı zamanda aslı
 • Son 3 ayı gösteren, elektrik, telefon veya doğalgaz faturalarından herhangi biri
 • Aylık düzenli gelirin olduğunu gösteren belge
 • Serbest veya özel sektör alanında çalışan bireyler için sabit geliri gösteren belge veya son aya ait onaylanmış, maaş yazıları
 • Esnaf olarak çalışıyorsanız eğer, işyerine ait ticari dökümanlar
 • Eğer borç yüksek tutarlarda seyir alıyorsa, krefil istenebilir. Bunun dışında ipotek durumları da olmaktadır.

Tüm bunların bitiminde, uygun faiz oranları işlenir ve kişinin gelirine göre eş zamanlı olan vadelerin de uygulaması yapılır.

Borç Kapatma Kredisi Koşulları

 • Borç Transferi ile bankaya sorunsuz olarak verilecek olan finansal ürünler genel olarak: ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve aktif kredi kartları
 • Borç Transferi ile bankaya hiçbir şekilde transferi olmayacak borçlar: Konut kredisi, Kredili Mevduat Hesabı, Finansbank’ta yer alan borçlar.
 • Karşı banka kredi borcunun tamamını kendi bankası üzerine alabilir. Şube ekranında tamamen görünen tutardan daha düşük bir borç var ise, transfer yapılmaz.
 • Karşı bankada kullanılan kartı kartı borcunun ya da ekranlarda görülen kredi kartı borcundan daha düşük bir tutarda aktarım olmaz. Örneğin 2 bin TL borç var ise, tamamı aktarılır. Siz 1000 TL’sini aktaramazsınız.
 • Karşı bankaya aktarılan EFT’ler işlemin yapıldığı günden, bir sonraki gün diğer bankaya gider.
 • Kredi toplam tutarı karşı banka kredi kartlarının numaralarına gönderildiği için, ek olarak herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur fakat kredi borçları için gerçekleşen borç transferlerinde ,bireyin kesinlikle diğer banka şubesini arayarak yaptığı ödemenin bilgisi vermek zorundadır.

Bankalar arası rekabet her geçen gün artıyor, pazar zenginleştikçe haliyle her banka bu pazarda daha fazla yer edinmek, daha fazla müşteriye hitap etmek istiyor. Bu durum öyle bir hal almış durumda ki bankalar artık birbirlerinin borçlarına dahi göz dikmiş durumda, faizlerin hesabını yaparak biraz daha fazla müşteriyi kendisine çağırmanın peşinde. Örneğin İş Bankasından kredi aldıysanız ve faiz oranı %1 ise, Akbank o krediyi kendinize çevirmeniz için size faiz oranı %0.5 olan bir ödeme planı hazırlıyor, kar edenin kendisi olması için elinden geleni yapıyor. Bu bir anlamda numara değiştirme işlemlerine benziyor, her operatör size borçlarınızla birlikte kucak açıyor, ancak karşılığında birçok belge imzalatıyor.

Kredinizin Türü Önem Taşıyor

Kredi çekmiş olduğunuz bankadan ne üzerine kredi çektiğiniz son derece önemli bir durumdur. Örneğin siz bir işletme açmak için kredi çektiyseniz, işler yolunda gittiyse ve kar eden bir işletmenin sahibi iseniz, kredinizi kendisine çevirmek isteyen bir başka banka size daha çok kredi avantajı sunacak, daha uygun fiyatlarla bu borcu ödemenizi sağlayacaktır. Çünkü girişimcilik için kredi çeken ve başarılı olan bir müşteriyi birçok banka elinde tutmak isteyecektir.

Kredi Taşıma İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Öncelikle kredinizi almış olduğunuz bankadan diğer bankaya taşımak için her iki şubeyi de ziyaret etmeniz gerekecek, sonra faiz oranları daha uygun geldiyse kredinizi taşıyacağınız banka, borcunuz olan bankaya EFT yapacak, böylece o bankaya borcunuz kalmayacak, daha uygun faizli bir bankayla anlaşma sağlayacaksınız. EFT yapacağınız zaman, bazı bankalar EFT ücreti alırken bazıları almaz, bu bankadan bankaya değişkenlik gösterecektir.

Kredi Almadan Evvel Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer kredi çekeceğiniz zaman başka bankaya taşıma ihtimaliniz varsa, kesinlikle çekmeden önce Yıllık Maliyet Oranlarını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu oranları öğrenmeden bilinçsizce kredi çekerseniz sonradan ekstra ücretlendirmelere tabii tutulursunuz.

Vakıfbank: Müşterilerine maksimum 20.000 TL sınırı sunuyor, 18 aylık bir vade imkanı da kredisini taşımak isteyenleri bekliyor. Kredi taşıma EFT ücreti ise 145 TL civarında bir rakam olarak belirtiliyor.

Denizbank: Kredi transferi sırasında 200 TL gibi bir rakam isteyen Deniz Bank, aylık ve yıllık faiz oranlarını da oldukça yüksek tutuyor, kısaca diğer 4 banka varken Denizbank’a kredinizi taşımak çok da mantıklı bir karar olmayacaktır.

Finansbank: Yıllık maliyet oranını %26,40’a ; faiz oranını ise 1.60’a çıkaran Finansbank biraz da müşteriye göre şekil alıyor, faiz oranlarını ve ödeme şekillerini karşısındaki müşteriye göre belirliyor. Bu yüzden internet sitemizden daha detaylı bilgi paylaşımında bulunamıyoruz. Finansbank maksimum 36 aylık bir vade imkanı veriyor, borç transferi sırasında EFT parası istemiyor.

Odeabank: Odeabank yeni bir banka olduğu için etrafına müşterilerini çekmekte oldukça istikrarlı adımlar atıyor, hemen her noktada onlara yardımcı oluyor. Faiz oranları düşük olan, kredi verirken sınırlandırma sunmayan Odeabank, 15 bin TL’lik bir borç taşıma işlemi için size 36 ay süre veriyor, ve her ay sizden 558 TL tutarında bir ödeme istiyor. Odeabank’a kredinizi taşımak isterseniz, 60.000 TL tutarına kadar destek alabilirsiniz.

Akbank: Eğer kredinizi Akbank’a taşımak isterseniz sadece konut kredisi alanında destek alabilirsiniz; yani Akbank kredilerini taşımak isteyenlere yalnızca konut kredisi olduğu zaman destek çıkıyor ve uygun bir faiz oranı sunuyor. Eğer başka bir banka markasından Akbank’a geçiş yapmak isterseniz konut kredisi değilse boş yere zaman kaybetmeyin ve diğer 4 banka için şansınızı deneyin. Eğer zaten çekmiş olduğunuz kredi konut kredisi ise aylık sabit bir gelirinizin olması, serbest meslek mensubu olmanız ve %1,05′ lik faizi kabul etmeniz gerekiyor.

Borç Transfer (Borç Kapatma) Kredisi Veren Bankalar 2018
5 (100%) 2 votes


Etiketler:

Borç Transfer (Borç Kapatma) Kredisi Veren Bankalar 2018 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. bülent toper dedi ki:

  ben icralık oldum borc kapatma kırıdısı cekebilirmyım

 2. bülent toper dedi ki:

  ben icralık oldum borc kapatma kırdı cekebilirmyim

Sayfa başına git
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır.
Gelir Belgesiz Kredi | Sicili Bozuk Olanlara Kredi | Hayvancılık Hibe Destekleri