ALTIN 252,7902
DOLAR 6,1234
EURO 6,8456

  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) İptali Telefon Numarası (TÜM BANKALAR)

  09.04.2019
  52.852
  A+
  A-
  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) İptali Telefon Numarası (TÜM BANKALAR)

  BES iptal için -Bireysel Emeklilik; kişilerin yaşlılık hayatlarında refah içerisinde yaşamaları için gençken belli birikimler yapmasına denir, aylık belli bir miktar parayı sigorta şirketlerine yahut bankalara yatırır, genel olarak 50 yaşınızdan itibaren aylık ödeme alırsınız. Sistemin mantığı budur, bireysel emeklilik iptali, SGK hizmetinden biraz daha farklıdır.

  BES İPTAL SMS

  SGK ve emeklilik genel olarak devlet dairelerinde uygulanagelen, sigorta priminiz yattığı sürece de devletin sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilmenizi sağlayan sistemdir. Bireysel emeklilik ise adı üstünde sadece emeklilik yaşınız geldiğinde size sahip çıkar, öncesi için herhangi bir sağlık hizmetini size ücretsiz olarak sağlamaz. Bireysel emeklilikte birikimlerinizle doğru orantılı olarak yaşlandığınız zaman gelir elde etmiş olursunuz, genç iken aylık ne kadar fazla tutarda bir ödeme yaparsanız, emeklilik tutarınızı alacak yaşa geldiğinizde aynı oranda fazla ödeme sizi bekler. Tüm sigorta ve emeklilik şirketleri özel veya devlet olsa dahi ayırt etmeksizin Hazine Müsteşarlığı ve Sermaye Piyasası Gözetimi tarafından kontrol edilir.

  BES İptal Telefon Numaraları

  Bireysel Emeklilik aboneliğinizi cep telefonu, mail, faks veya şirket ile yapacağınız yüz yüze görüşmeler sonucunda iptal ettirebilirsiniz. Şirketinizin mobil uygulaması, internet sitesi de varsa bu sistemler üzerinden de Bireysel Emeklilik aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. Sonlandırma talebinde bulunduğunuz takdirde sözleşme gereğince alınması gereken tutar paranızdan kesilir, kalan tutar ise size komple geri verilir. Kalan tutardan kasıt aboneliğiniz süresince aylık olarak yaptığınız ödemelerdir. Bireysel Emeklilik Sistemi aboneliğini sonlandırmak isteyen kişiler genel olarak cep telefonu ile iletişime geçerek bu işlemi gerçekleştirmekten yanadır, sigorta şirketlerinin BES İPTAL telefon numaraları ise;

  Allianz Bireysel Emeklilik Şirketi İptal Numarası: 08503999999 ‘dur. Bu numaradan en çok tercih edilen sigorta şirketlerinden ilki olan Allianz Emekliliğin abonelik iptali merkezine ulaşabilirsiniz.

  Aegon Bireysel Emeklilik Şirketi İptal Numarası: 08502220312 ‘dir.

  Anadolu Hayal Emeklilik İptal Numarası: 444 55 00 ‘dır. Anadolu Hayat Emeklilik şirketi ile yollarınızı ayırmak istiyorsanız bu numara işinizi görecektir, abonelik iptali kısmına bu hat üzerinden ulaşabilirsiniz.

  sponsorlu baglantilar

  Cigna Finans Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 4440984

  Garanti Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 4440336 ‘dır. Garanti Bankası emeklilik kurumuna ait iptal numarasıdır, tüm soru ve şikayetleriniz için de bu hattan faydalanabilirsiniz.

  Groupama Bireysel Emeklilik Şirketi İptal Numarası: 02123676767

  Fiba Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 4448288 ‘dir. Fibabank’ın sigorta şirketidir, bir bankaya ait olması nedeniyle şahıs şirketlerine göre çok daha güvenilirdir. Bu iptal numarasından aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz ancak evrak işlemleri için yine de kuruma uğramanız gerekecektir.

  Halkbank Bireysel Emeklilik Şirketi İptal Numarası: 4444400

  NN Hayat Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 08502106694 ‘tür. İNG Bank’a ait bireysel emeklilik şirketinin iptal hattıdır.

  Katılım Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 08502260123

  Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 4449237 ‘dir. Vakıfbank’a ait bireysel emeklilik iptal hattıdır, Bireysel Emeklilik ile alakalı diğer sorunlar için de aynı numara kullanılabilir.

  Ziraat Bireysel Emeklilik İptal Numarası: 08502229700 ‘dır. Ziraat Bankası bir devlet bankası olduğu için sigorta şirketlerinin en güvenilirdir diyebiliriz.

  BES İptal SMS

  Otomatik bireysel emekliliğinizi SMS ile iptal etmeniz mümkün fakat bu SMS ile iptal eden şirketler sınırlıdır. BES SMS iptal için sadece aşağıdaki şirketler sizlere bu imkanı sunabilir:

  • Anadolu Hayat BES SMS ile iptal için:   CAYMA boşluk TCKN yazıp 5755’e gönderiniz.
  • Halkbank BES SMS ile iptal için:   AYRILMA boşluk TCKN yazıp 2560’a gönderiniz.
  • Vakıfbank BES SMS ile iptal için:  VEML boşluk TCKN boşluk Cayma boşluk Doğum Tarihi (Gün.Ay.Yıl) yazıp 4933’e gönderiniz.

   

  Not: Diğer şirketler otomatik BES iptalinizi SMS ile iptal etme olanağı sunmamaktadır.

  Bireysel Emeklilik İptali

  Aylık sizden istenen tutar emeklilikte yeterli bir miktar ödeme için ortalama olarak 250- 300 TL arasındadır, bu ödemeyi yapamaz hale gelirseniz; emeklilik şirketiniz size vaad ettiği şeyleri yapmakta gecikiyorsa, emeklilik şirketiniz güvenli değilse veya şirketinizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle iptal işleminizi yapmanız gerekir. Sigortanızı iptal etmek istediğinizde size uygulanacak olan şartlar zaten anlaşmadaki maddelerde mevcuttur. Bu yüzden eğer iptal konusunda imzalamış olduğunuz sözleşmede geri ödeme, bir miktar ödeme ve benzeri şeyler talep ediliyorsa şartlara uymak zorunda kalırsınız. Bunun haricinde geçmek istediğiniz sigorta şirketiyle iletişime geçip uzlaşımcı bir şekilde de hareket edebilirsiniz.

  BES iptal için sizlere en doğru ve güncel bilgileri veremeye devam edeceğiz.

   


  Fuat Çakmak
  Fuat Çakmak
  KOSGEB, Banka kredileri ve kredi kartları hakkında tüketicilerin doğru yönde bilgilendirilmesi için içerikler hazırlıyorum. Aklınıza takılan sorularınız olursa lütfen makale altındaki yorumlar kısmından yazarak bana ulaşabilirsiniz.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
  1. Ayşe KARPUZ dedi ki:

   BES cayma işlemini telefondan iptal ettirirken sistemsel bir hata oluştu sanırım, “cayma talebiniz kayda alınmıştır fakat gerçekleştirilememiştir” şeklinde yönlendirme geliyor sürekli süresi de dolmak üzere yardımcı olabilirmisiniz …

   1. Ömer akyol dedi ki:

    Hep aynı tantana . Bende de birebir aynısı olmasada nerdeyse yakını oldu iptal tarihi 28 di ama ben 24 ünde bunları aradım iptal süreniz gecmiştir dedi. Bunlarn hepsi aynı istemsiz bir şekilde aylık maaşımdan sürekli kesinti yaşiyorum parami almak istiyorum iptal etmek istiyorum ilgilenecek konusacak kimseyi bulamiyorum bi yardmci olun bana da….. !?

  2. Adem BALKAŞ dedi ki:

   Arkadaşlar best iptal ettirdim müşteri hizmetlerinden ama şirketi arayıp iptal ettirdiginizi bildirmesseniz kesinti devam ediyor yani ugraştırıyolar ben istemiyorum iptalimi yaptım tekrar şurayı burayı aramakda ne…..

  3. mehmer dedi ki:

   bu emeklili istemiyorum iptal edin bunu yaaaaaaaaaaaaa

  4. Selim dedi ki:

   Ben caymak istiyorum ziraat emeklilik ten tel arıyorum cayma süreniz dolduğundan talebiniz alınamamıştır gibi şeyler söylüyor lar

   1. Fuat Çakmak dedi ki:

    Evet cayma sürecini geçirdiyseniz sıkıntı yaşarsınız.