Blog

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

40.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunan Aktif Bank ihtiyaç kredisi ürünü düşük kredi notuna sahip olanların da nakit ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Başvuru sırasında gelir belgesi talep etmeyen bankanın tek masrafı, onaylanan kredi tutarının %0,5’i oranında alınan tahsis ücretidir. Banka başvurusu onaylanan müşterisinin hesabına anında kredi limitini aktarmaktadır. Hesabı olmayan ve ilk kez Aktif Bank’tan ihtiyaç kredisi alacakların, onay aldıktan sonra bankaya bazı belgeler sunması gerekecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Müşterisinin ihtiyacına ve gelir durumuna göre değişen şartlarda kredi imkanı veren Aktif Bank, kredi notuna değerlendirmede önem vermemektedir. Takip sürecinde olmadığınız sürece gelirinize göre değişecek limitlerde onay almanız mümkün oluyor. Aktif Bank ihtiyaç kredisi kullanma şartları ise standart prosedürlerden farklı değildir.

 • N Kolay kredi başvurusu için 18 yaşının üzerinde olma,
 • Gelir durumu görüntülenememesi halinde beyanda bulunabilme,
 • Daha önce kullanılan kredi veya kredi kartı ürünlerine gecikmeli ödeme yapmamış olma,
 • Başvurunun ipotek karşılığı olması halindeyse yazılı eş rızasını gösterir belge sunma şartları aranmaktadır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

PTT aracılığıyla şubeden başvuru yapılabileceği gibi Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunu mobil ve internet şubeden yapanlardan hiçbir evrak talep edilmeyecektir. T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve mail adresi gibi kişisel bilgileriniz başvuru için yeterlidir. Değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan kişiler banka müşterisi değilse veya PTT şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılacaksa bazı belgeleri hazırlamalıdır. Bu belgeler şunlardır:

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı veya ehliyet
 • İkametgah belgesi veya son aya ait herhangi bir fatura
 • Memurlar ve sigortalı çalışanlar için maaş bordrosu
 • Özel sektör çalışanları için şirket imza sirküleri ve maaş bordrosu
 • Çiftçi olanlardan çiftçilik belgesi ile arazi tapu fotokopisi
 • Kira geliri olanlar ise gayrimenkule ait tapu belgesi ve kira kontratını hazır etmelidir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

Bankaya en az 1.000 TL, en fazla 40.000 TL ihtiyaçlarınız için N Kolay kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Aktif Bank kredilerinin vadesi ise 3 ay ile 60 aya kadar belirlenebiliyor. Vade sayısını başvuru sahibi belirlerken, kullanılabilir maksimum ihtiyaç kredisi miktarı başvuru sahibinin geliriyle orantılı olmaktadır. Buna göre varsa mevcut borçlar da dahil edilerek toplam aylık taksit tutarı gelirin 1/3‘ünü aşmayacak şekilde hesaplama yapılıyor.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

Aktif Bank ihtiyaç kredisi faizleri başvuru sahibinin ihtiyaç duyduğu limite göre belirlenecektir. Bir diğer etkense kredi notudur. Kredi notu yüksek olanlar %0,98 oranla kredi imkanından yararlanabilecektir. 10.000 TL ve üzeri kredi başvurularında ise %1,89 üzerinden hizmet verilecektir. 60 ay vade ile N Kolay kredi kullanılması halinde aylık %0,98 oranla efektif yıllık maliyet oranı %15,3311 üzerinden; aylık %1,89 oranla ise efektif yıllık maliyet oranı %31,2270 üzerinden değerlendirilecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Aktif Bank şubesiz hizmet verdiğinden başvurular dijital kanallar aracılığıyla alınmaktadır. Şubeden başvuru için PTT şubelerini ziyaret etmelisiniz. Aktif Bank ihtiyaç kredisi internet başvurusu web sitesinden veya mobil uygulamadan mini form doldurarak yapılabiliyor. Formda belirtmeniz gereken kişisel bilgileriniz T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve mail adresidir. Bu bilgilerle birlikte N Kolay ihtiyaç kredisi talebiniz alınarak en kısa sürede değerlendirilecek ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Bankanın şubesi sınırlı sayıda olduğundan PTT ile anlaşma yapmıştır. Bu nedenle Aktif Bank şubeleri yerine başvuru işlemlerinizi PTT şubelerinden yürütebiliyorsunuz. Ücretsiz olarak başvuru talebinizi alacak olan PTT şubelerine geldiğinizde başvuru formu doldurmanız ve gerekli belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekiyor. PTT şubelerinden Aktif Bank kredisi başvurusu yaptığınızda anında veya en geç bir kaç gün içerisinde bilgi alabileceksiniz.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksit ödemesi bankanın şubelerinden (sınırlı sayıda) ve tüm PTT şubelerinden alınmaktadır. Dijital sistemler aracılığıyla ödeme yapmak isterseniz Aktif Bank hesabınıza diğer banka hesaplarınızdan EFT yapabilirsiniz. Akbank ve Vakıfbank ATM’leri başta olmak üzere tüm bankaların ATM kanalını kullanabilir, Pttmatiklerden ücretsiz taksit ödemesi yapabilirsiniz. Bankaların ATM’lerinde kartsız işlem menüsünü seçtikten sonra takip etmeniz gereken diğer adımlar şöyledir:

 • Aktif Bank işlemler menüsüne giriş yapılır.
 • Banka kartı numarası veya hesap numarası bilgisi paylaşılır.
 • Şahsa ait bilgiler (T.C kimlik ve cep telefonu numarası) doldurulur.
 • Taksit tutarı yatırılarak bilgiler kontrol edilir ve onay verilir.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

Kredi başvurusu onaylandığında Aktif Bank ihtiyaç kedisi ödeme planı hem mail olarak hem de diğer belgelerle birlikte adresinize kurye aracılığıyla gönderilecektir. 10.000 TL’ye kadar kredi limitlerinde %0,98’den başlayan oranlar geçerlidir. 6.000 TL krediye 18 ay vade ile başvuru yapılması halinde aylık taksit tutarı 371,81 TL olacaktır. 30 TL tahsis ücreti düştükten sonra 9.970 TL olarak aldığınız krediyi 6.722,58 TL şeklinde geri ödemiş olacaksınız.

Daha yüksek limitlere ihtiyaç duyduğunuzda örneğin; 25.000 TL kredi için aylık faiz oranı %1,89 üzerinden 60 ay vade ile geri ödeme planı hazırlandığını varsayalım. Bu durumda aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 766,61 TL , toplam geri ödeme tutarı ise 46.121,60 TL olarak hesaplanacaktır.

Şirket Ünvanı : Aktif Yatırım Bankası A.Ş.
Sorumlu Kişi : Aktif Yatırım Yönetim Kurulu
Ticaret Sicil No : 424040
Mersis No : 0225013653700015
Genel Müdürlük Adres : Büyükdere Caddesi No: 163 Zincirlikuyu 34394 ŞİŞLİ / İSTANBUL
Tel No : 0212-3408000
Fax No : 0212-3408865
Web Sitesi : www.aktifbank.com.tr

16 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir