Blog

Akbank Direkt İnternet Şifresi Alma Adımları

Akbank Direkt İnternet Şifresi Alma Adımları

Akbank, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan bankaların arasında yer almaktadır. Bankanın kurmuş olduğu teknolojik ortamlar sayesinde insanlar şubelerden yapabileceği birçok işlemi bankanın internet şubesi veya cep şubesi üzerinden yapabilmektedir. Bu işlemleri yaptığınız sırada bankanın şubesine gitmenize gerek kalmadığı için özellikle vakitten tasarruf etmiş olursunuz. Akbank’ın müşterileri Akbank üzerinden yapacakları işlemleri Akbank Direkt üzerinden yapabilmektedir. Akbank Direkt üzerinden işlem yapacağınız sırada ilk olarak şifre almanız gerekir. Akbank Direkt şifresi alma adımları hakkında sizlere yazımızda bilgi vereceğiz. Bu şekilde hiç zorlanmadan şifrenizi alarak uygulamayı kullanmaya başlayabilir ve Akbank hesaplarınızı çok kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet Şubesi Şifre Alma

Akbank Direkt sizlere bankaya veya ATM’ye gitmenize gerek kalmadan hesaplarınızı istediğiniz gibi yönetebilme imkanına sunmaktadır. Evinizde yatırımınızı inceleyebilir veya şubeye gitmenize gerek kalmadan ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yeni yatırımlar yapma imkanına da sahip olursunuz. Akbank Direkt üzerinden bu işlemleri yapmanız için şifre almanız gerekmektedir. Akbank Direkt internet şubesi şifresi alma işlemlerini gerçekleştireceğiniz sırada şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

-İlk olarak Akbank’ın resmi web sitesi olan www.akbank.com.tr adresine giriş işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

-Sonrasında ise hemen sağ üst bölümde  bulunan Akbank Direkt butonuna tıklamanız gerekiyor.

-Akbank Direkt bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda Şifre Al seçeneğine tıklayarak şifrenizi belirleme evresine geçiş yapabilirsiniz.

-Şifre Al seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza bir form çıkacak bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Akbank’ın bireysel müşterileri Akbank internet bankacılığı şifresi alacakları sırada bu işlemi sadece birkaç bilgiyi doğru bir şekilde girdikleri takdirde tamamlayabilmektedir. Şifre Al menüsüne tıkladığınız zaman karşınıza çıkan formda müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı, annenizin evlenmeden önceki soyadını ve bankaya ait olan kartınızın son 4 hanesini ilgili olan alanlara yazarak devam ediniz. İkinci adımda ise kart şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdığınız takdirde banka sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık olan bir şifre gönderecektir. Bu şifreyi Cep Şifre bölümüne girdiğiniz takdirde Akbank internet şubesi için şifre oluşturabilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet Şifresini Unuttum

Zaman zaman her ne kadar şifrenizi siz kendiniz kumru olsanız bile unutma ihtimaliniz bulunmaktadır. Akbank’ın sunmuş olduğu bireysel internet şubesi ayrıcalıklarından faydalanma adına aldığınız şifreyi unuttuysanız bu şifreyi çok fazla zorlanmadan yenileme imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda üst üste hatalı girişten sonra şifreniz bloke olduysa da zorlanmadan yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sitede yer alan Şifre Al bölümüne gelerek aynı bilgileri tekrar doldurmanız gerekmektedir. Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde cep şifreniz size iletilecektir.

Akbank yeni şifre oluşturma talebiniz bankanın sistemi tarafından kontrol edildikten sonra size özel olarak hazırlanmış olan şifrenizi alabilirsiniz. Akbank Direkt interneti TC kimlik numaranız, kredi kartı bilgileriniz veya müşteri numaranızı girerek kullanma imkanına sahipsiniz. Kredi kartı kullanarak giriş yapmak isteyen kişilere güvenlik kodu, kartın son 4 hanesi ve kredi kartının son kullanma tarihi istenmektedir. Diğer giriş işlemleri sırasında ise kullanıcı adı talep edilecektir. Bu alana ilk defa giriş yapacak olan kişilerin soyadlarını yazması gerekir. Akbank Direkt internet şifrenizi unuttuğunuz zaman bankanın kendi internet sitesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştiremiyorsanız 0 850 222 25 25 numarasından veya 444 25 25  numarası üzerinden gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Şifresi Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankacılık işlemlerinin yüksek bir güvenlik ile yapılması çok önemlidir. Bu evrede bankalar sizlere her ne kadar belirli güvenlik kriterleri sunuyor olsa da sizin de kendi güvenliğinizi sağlayabilmeniz gerekmektedir. Kişilerin kendi güvenliklerini sağlayabilecekleri en önemli nokta şifre oluşturma evresidir. Akbank banka hesabı bulunan veya Akbank’ın sunmuş olduğu imkanlardan faydalanan kişiler internet şubesi kullanacakları sırada belirledikleri şifreyi dikkatli bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Akbank Direkt internet bankacılığı şifresi belirlerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak herkes internet bankacılığı şifresini kendisinin oluşturacağını bilmesi gerekir. Bu yüzden kurduğunuz şifrenin herkes tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilecek bir parola olmamasına dikkat etmelisiniz. Birçok kişi bu noktada tuttuğu takımın kurulduğu yılı veya sevdiği birisinin doğum tarihini şifre olarak kullanmaktadır. Fakat bunlar şifre olmak için çok basit ve kolay tahmin edilebilir seçeneklerdir. Bu tarz şifreler tercih etmek yerine unutamayacağınız takam gruplarından veya sayı dizilerinden oluşan şifreleri tercih etmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Akbank Direkt Bireysel

Akbank Direkt üzerinden birçok işlemi herhangi bir sıkıntı altında kalmadan çok rahat bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Banka bu noktada çok gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Akbank Direkt Bireysel üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bazı işlemler şu şekildedir:

-Size sunulan avantajlı döviz kurları ve mevduat oranlarından faydalanabilirsiniz. Bankacılık işlemlerinizi yaptığınız zaman zamandan ve paradan yana tasarruf edersiniz.

-Bankanın farklı lokasyonlara düzenlemiş olduğu tatil kampanyaları gibi farklı kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

-Bankanın farklı markalar ile yaptığı işbirlikleri sayesinde kendinize özel indirimler kazanırsınız.

-Akbank Direkt üzerinden e-devlete giriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Son 15 gün içerisinde gerçekleştirmiş olduğu para transferi gibi işlemleri sadece tek bir tık ile tekrar etme imkanına sahip olursunuz.

-Hesap hareketlerinizi kontrol edebilir ve hesabınızda yaşanan bütün değişimleri görebilirsiniz.

-Para transferi gibi işlemlerinizi kısa süre içerisinde ve oldukça uygun fiyatlar ile gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.

-Fatura, vergi, trafik cezası gibi ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Otomatik ödeme talimatı vererek düzenli ödeme yapmanız gerektiği zamanlarda bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt Kurumsal

Akbank Direk Bireysel üzerinden yapılabilen işlemlerin büyük bir bölümünü Akbank Direkt kurumsal üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Direkt kurumsal üzerinden gerçekleştirebileceğiniz işlemler şu şekildedir:

-Ekstrelerinizi, hesaplarınızı ve hesap özetinizi görüntüleyebilirsiniz. Vadesiz – vadeli hesap açabilir ve açtığınız hesaplarınızı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

-Bütün para transferi işlemleriniz saniyeler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

-Kredi kartınıza ait olan hareketleri ve ekstreleri görüntüleyebilirsiniz. Erteleme veya taksit talebinde bulunabilir ve borcunuzu çok kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

-Döviz alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

-Yaptığınız yatırımları istediğiniz yerden kontrol ederek yönetebilme imkanına sahip olursunuz.

-Fatura ödem işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik fatura ödeme talimatı sayesinde ise faturalarınızın düzenli bir şekilde ödenmesini sağlarsınız.

-Mevcut kredi limitleriniz üzerinden talimat vermenize veya şubeye gitmenize gerek kalmadan ticari kredi işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

-Yazarkasa POS gibi işiniz için gerekli olan şeylere en uygun fiyatlar üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda değişiklik ve iptal işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

-Slip iadelerini kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi mevcut çalışma koşulları bilgilerinizi de görüntüleyebilirsiniz.

-POS bloke çözme işlemini gerçekleştirerek acil nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

-Teminata veya tahsile sunmuş olduğu çeklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

-Maaş ödemelerini, toplu şekilde para transferi işlemlerinizi ve SGK ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İthalat ödemeleri ve dış ticaret işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. İhracat dosyalarınızı görüntüleme imkanına sahip olursunuz.

-Sigorta bilgilerinizi görüntüleyerek detaylarını görebilirsiniz.

Akbank Direkt sunduğu bu fırsatlar ile ticari kullanıcılar için son derece önemli bir altyapı konumundadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir