Blog

Akbank Axess Kredi Kartı Şifresi Alma (KOLAY YÖNTEMLER)

Akbank Axess Kredi Kartı Şifresi Alma (KOLAY YÖNTEMLER)

Akbank Axess kredi kartı kullanımı yapıyor ve ya Akbank Axess kredi kartı kullanmaya başlayacaksanız kredi kartını kullanıma açarak şifre alabilirsiniz. Kredi kartınız size teslim edildikten sonra kart şifresi alarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olan Akbank, kredi kartı kullanan müşterilerine Axess kredi kartı vererek avantajlı kampanyalardan yararlanmalarını sağlamaktadır. Akbank Axess kredi kartı kullanmak için kart şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir. Kredi kartı şifrenizi SMS ile, Akbank Müşteri Hizmetlerini arayarak ve Akbank internet bankacılığını kullanarak alabilirsiniz.

SMS İle Akbank Kredi Kartı Şifresi Alma

Akbank Axess Kredi Kartı şifresini almak istiyorsanız size söyleyeceğimiz yöntemlerden en kolayı SMS ile şifre alma işlemidir. Akbank kayıtlı olan cep telefonunuzdan göndereceğiniz  SMS ile hızlı bir şekilde kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. SMS hizmetini kullanarak kart şifresi almak istiyorsanız cep telefonunuzun mesaj bölümünden  KKSIFRE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra şifresini almak istediğiniz Akbank Axess Kartınızın son 4 hanesini yazarak 4425’e göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek olarak söyleyecek olursak ‘’ KKSIFRE 1322’’ olarak gönderim yapacaksınız. Bizim yazdığımız 1322 yerine siz kartınızın son 4 hanesini yazmanız gerekmektedir. Kartınızın şifresi size SMS olarak gelecektir. Daha sonra o şifreyi ATM’leri kullanarak muhakkak değiştiriniz.

Akbank Axess Kredi Kartı şifresini İnternet Bankacılığından almak istiyorsanız, www.akbank.com sitesine girerek internet bankacılığını açmanız gerekmektedir. Daha sonra açtığınız internet bankacılığından Kartlarım menüsünden Şifre/Güvenlik sekmesini seçip, Şifre Belirleme sayfasına girerek yeni şifrenizi alabilir ve ya mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz. Belirlediğiniz şifre ilk alışverişinizde otomatik olarak yüklenecektir.

Akbank Müşteri hizmetleri numarası 444 25 25 arayarak da Kredi Kartı şifrenizi oluşturabilir ve ya değiştirebilirsiniz. Yalnız bu yöntem en son deneyeceğiniz yöntem olmalıdır. Çünkü çok tefaruhatlı olmasından dolayı müşteri temsilcisindeki kişi de sizi SMS ile şifre almaya yönlendirebilir.

Akbank Bankamatik Kart Şifresi Alma

Akbank kredi kartı şifresi alabileceğiniz gibi Bankamatik kartı içinde aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Eğer bir Akbank Kartınız yok ise size en yakın Akbank şubesine giderek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazı şubelerde kartınızı anında basım yapabilirler. Eğer anında kart hizmeti vermeyen bir şubeye gittiyseniz kartınız 1 hafta içinde belirttiğiniz adrese ve ya banka şubesine kurye ile teslim edilecektir. Bankamatik kartıyla alışveriş yapabilir, İnternet bankacılığını kullanabilir ve EFT, Havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ve Akbank Direkt kullanarak faturalarınızı da ödeyebilir hatta otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı hesabınızda para olması durumunda ödeyebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Şifremi Unuttum

Akbank Axess kredi kartı şifrenizi unuttuğunuz durumlarda çok fazla bilinmeyen bir yöntemle yani SMS göndererek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Akbank Axess şifresini sıfırlamak için cep telefonunuzun mesaj bölümünden ‘’KKSIFRE’’ yazıp bir boşluk bırakarak şifresini unuttuğunuz kartın son 4 hanesini 4425’e göndererek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca en yakın Akbank şubesine giderek kart şifrenizi unuttuğunuzu söylerseniz  yeni şifreniz için banka görevlisi işlem yapacaktır. Ayrıca çalıntı ve diğer şüpheli işlemler için telefon bankacılığı numarası olan 444 25 25’i arayarak kartınızı iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir