Blog

Akbank Artı Para Başvurusu (günlük faiz oranı)

Akbank Artı Para Başvurusu (günlük faiz oranı)

Akbank artı para uygulaması yalnızca siz kullandığınız günler faizlenen, kullanmadığınız zaman herhangi bir faiz işlemeyen yedek hesap uygulamarından bir tanesidir. Ana hesabınız haricinde az bir limite sahip yedek hesabınız bulunur, bu hesaptan yapılan harcamalar borç olarak görünür ve borçlarınız faizlenerek kaydedilir. Kredili bir mevduat hesabı olan artı parayı her Akbank müşterisi kullanabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızda bire birdir.

Artı Para İle Neler Yapılabilir?

  • Akbank Artı Para hesabı yalnızca yedek hesap değildir, nakite ihtiyacınız olduğu zamanlar da imdadınıza koşar. Örneğin Artı para uygulaması sayesinde ATM ve bankalardan para çekebilirsiniz, böylece yalnızca kartının geçerli olduğu yerlere bağımlı olmamış olusunuz.
  • Bunun yanında Akbank Neo kartınızı kullanarak harcama yapabilirsiniz, ödemeleri ise Artı para hesabınızdan halledebilirsiniz. Acil nakit ihtiyacını da hemen başvuracağınız artı para uygulamasına olan borcunuzu ana hesaba para yüklediğiniz zaman ödeyebilirsiniz.
  • Kredi kartı ve sigorta ödemelerinizi yaparken de bir kredi kartıymış gibi Artı paradan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı en verimli şekilde kullanmak isteyenlerin faize dikkat etmeleri ve günlük faiz işlendiğini unutmamaları gerekir. Borç vadeniz ne kadar uzak olursa ödeme miktarınız o kadar fazla olacaktır; ayrıca artı para hesabınıza otomatik ödeme talimatı verip faturalarınızı da ödeyebilirsiniz.
  • Artı parayı bir kredi kartı gibi kullanabilirsiniz, örneğin normal kredi kartınızda yaptığınız ödemeleri artı para sayesinde de yapabilirsiniz. Bazı kurtaran hesaplarda ödeme alt limiti 200 TL olsa da artı para da bu durum söz konusu değildir.

Artı Para Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artı para uygulaması bir Akbank projesidir bu yüzden cep telefonundan başvuru yapmak isteyenlerin mutlaka “Akbank Mobile” uygulamasına sahip olmaları gerekmektedir. Bu uygulamaya giriş yaptıktan sonra artı para başvurusunda bulunabilirsiniz, sizden ilk etapta detaylı belgeler istenmez, çünkü birçok belgeniz zaten bankada mevcuttur. Ön inceleme sıradında bilgileriniz elbette kontrolden geçecektir. Bunun haricinde bir Akbank şubesine de gidip hesap açtırabilirsiniz ancak bu zaman kaybına yol açar. Yapmanız gereken tek şey bir bankanın resmi uygulamasını cep telefonunuza indirmek olacaktır. Bunun yanında hesap özetlerinizi uygulamaya kayıtlı e-posta adresinize gelecek olan aylık maillerden öğrenebilirsiniz.

Artı Para Günlük Faiz

Artı para uygulamasında faizlendirmeler biraz farklı işlemektedir. Diyelim ki gün içinde 100 TL artı para hesabınızdan harcadınız, ve ana hesabınıza 100 TL’yi ancak harcamadan 5 gün sonra yüklediniz, bu durumda banka 5 günlük faizi sizin hesabınıza işler ve ödemediğiniz takdirde bu faiz katlanarak devam eder. Kısacası ana hesabınıza ne kadar kısa sürede yeterli miktarda para yatırırsanız günlük faizlendirmeler o kadar kısa sürecektir ve siz de daha az ödeme yapmış olacaksınız. Akbank artı para uygulamasında günlük işlenen faiz miktarı 1,84’tür, faturanızı ödeme tarihinde ödemediğiniz takdirde krediniz gecikmeli bir hal alacaktır. Son tarihten 2 hafta sonraya kadar eğer ödemenizi gerçekleştirmezseniz hesabınız kapatılabilir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir