Blog

Akbank Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Akbank Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Akbank’ın SMS ile kredi başvuru numarası olan 4425’e atacağınız bir SMS sonucu anında kredi çekip ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz. Anında kredi imkanı sizlere toplu para çekip taksit taksit ödemeniz konusunda yardımcı olur, örneğin Akbank’tan çekeceğiniz 20.000 TL krediyi her gün ortalama  40 TL biriktirerek ay sonunda  taksit taksit kapatabilirsiniz. Bu da aylık yaklaşık olarak 1200  TL’ye denk gelmektedir, faizlendirmeler de içerisindedir. Akbank anında kredi başvurusunda hiçbir zaman çok yüklü bir miktara SMS sonucunda sahip olmanızın imkanını tanımaz ancak ihtiyaç kredisi denebilecek miktarları, kolay ödeme seçenekleri ile size tahsis eder.

Anında Kredi Avantajları

Öncelikle çekmiş olduğunuz kredi ile 10 tane ücretsiz havale, 10 tane ücretsiz EFT işlemi yapabileceksiniz, bunun yanında 10 adet ücretsiz çek tahsilatı imkanını da elde edeceksiniz. Kredi kartı ödemelerinizi, kurum ödemelerinizi de çekeceğiniz kredi sayesinde kolaylıkla yapabileceksiniz. Akbank’ın SMS ile verdiği kredi sonuç olarak ‘İhtiyaç Kredisi’ adı altında size verilir, bu yüzden küçük borçlarınız konusunda da imdadınıza yetişecektir. Anında kredinin avantajları ilk başta sizi şubeye kadar yormamakla başlar ve ödeme kolaylıkları, 36 aya kadar vade imkanı sunması ve takiplerine göre makul tutarda faizlendirmeler yapması şeklinde devam eder. Krediye başvuru yapmak için elbette belli bir maaşınız olmalı ve bunu belgelemeniz gerekmektedir, aksi takdirde teminatınız olmadığını gören banka size talep ettiğiniz tutarı vermeyecektir.

 Anında Krediye Başvuru

Kısa mesaj bölümünüze aralarında boşluk bırakarak ANINDA yazıp T.C. Kimlik numaranızla beraber 4425’e yollamalısınız. Ancak 4425 yalnızca Turkcell hatta sahip kullanıcılar için tahsis edilmiş bir numaradır. Turkcell abonesi değilseniz mesajınızı 0532 444 4425’e yollayarak anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Adı üstünde anında kredi olan bu başvurunun sonucu dakikalar içerisinde telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir. İlk etapta yaptığınız bu başvuru eğer olumlu yanıt aldıysa ön onaydan geçmişsiniz demektir fakat tam anlamıyla kredi sahibi olmuşsunuz sayılmaz. Bunun için banka size bazı şartlar sunar ve ödeme gücünüze bakar, bunun için de sizi şubelerine davet eder. İlk onayı aldıktan sonra gelir belgeli maaş bodronuz ve kimliğiniz ile size en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz.

Anında Kredi Şartları

Anında krediye başvuracakları 18, 24 ve 36 aylık vadeye sahip ödeme seçenekleri ve her kredi miktarına uygulanan % 1.15’lik faizlendirme beklemektedir. Anında kredi ile verilecek olan miktar 10.000 TL ile 50.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir, banka size her zaman talep ettiğiniz tutarda ödeme yapmak zorunda değildir. Kredi notunuzu da inceledikten sonra ödeme gücünüzü de hesaba katarak sizin talep ettiğiniz tutarda ya da daha az miktardaki krediyi size verecektir. Kredi notu ilk onaydan geçmek adına da son derece önemlidir, kredi notunuzu yükseltmek içinse bankaya olan ödemelerinizi günü gününe yapmalı, kredi kartı borcunuzu biriktirmemelisiniz. Bunun yanında anında krediye yalnızca şahıs olarak değil vergi levhasına sahip bir firma olarak da başvuru yapabilirsiniz.

Bankanın Önemli Notları

 • Akbank Direkt’te maksimum 30.000 TL ve 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu Akbank Şubelerine gidilmeden yapılabilir. 30.000 TL üzeri kredi başvuruları için Akbank Şubelerine gidilmesi gerekmektedir.
 • Akbank Direkt Kredi ile belgesiz, imzasız, Şubeye gitmeden kredi kullandırımı T.C. vatandaşı ve Akbank Direkt Şifresi sahibi mevcut Akbank müşterileri için geçerlidir.
 • Henüz Akbank müşterisi olmayanların kredi kullanabilmek için T.C. vatandaşlık numaralı kimlik, gelir belgesi, adres gösterir bir belge ve özel sektör çalışanı ise SGK Hizmet Döküm Belgeleri ile birlikte Akbank Şubelerine gitmeleri gerekmektedir.
 • Banka, gerekli gördüğü durumlarda ek belge isteme hakkına sahiptir. Onaylanmış kredilerin kullandırılması için nihai karar Banka’ya aittir.
 • Kredi başvurusu için kefil koşulu aranmamakla beraber gerekli görüldüğü durumda kefil talep edilebilir.
 • Akbank T.A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.
 • Belirtilen faiz oranları 36 ay vade ve 30.000 TL tutarındaki kredi hayat sigortası yaptırılması durumunda geçerlidir. Faiz oranı kullanılacak kredi tutarı ve vadeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi hayat sigortası yıllık primi, kredi tutarının yaklaşık binde 16’sı kadardır.
 • Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde 5,25‘i olup, BSMV dahildir.
 • Efektif Yıllık Faiz oranı hesaplamasına, kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahildir.
 • Kredi faizi; Akbank şubeleri, Akbank Direkt ve 444 25 25’te farklılık gösterebilir.
 • Kullandırımda kredinin son taksit tutarında kuruşsal farklılık olabilmektedir.

9 Yorum

 1. Merhabalar bir sorum olacaktı. Akbank anında kredi ile ilgili verdiğiniz bilgileri okuduktan sonra Akbank Direkt internet bankacılığı hesabım üzerinden 5.500 TL kredi başvurusu yaptım. Kredim onaylandı. Ancak son onayı vermeden önce kredi sözleşmeleri ile ilgili onay verip vermediğimi sordu. Ben de emin olmadan onaylamak istemedim. Online ortamda onaylayacağımız kredi sözleşmeleri ile normal bankadakiler aynı mıdır ? Bize yarın öbür gün herhangi bir sıkıntı çıkarmaz değil mi ? Hemen cevap verirseniz iyi olur.

 2. Merhabalar öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim .Dediğiniz işlemleri tek tek yaptım ve mesajı gönderdim ,mesajı göndereli 2-3 gün oldu ancak hala ön form için dönüş yapılmadı sizce ne yapmam gerekiyor ?.İşlemi tekrar edeyim mi bankayı arayayım mı acil cvp pls teşekkürler şimdiden

 3. Akbanktan şubeye gitmeden kredi başvurusu yaptığımızda, eğer kredimiz onaylanmazsa kredi notumuz düşer mi ? Boşu boşuna kredi başvurusu yapmak istemiyorum, yardımcı olur musunuz

 4. Akbank şubeye gitmeden anında kredi başvurusu yaptım ancak red cevabı aldım. Başka bankalardan da bu şekilde online kredi başvurusu yapabilir miyiz ?

 5. Söylediğin gibi Akbank’tan anında kedi başvurusu formuna girdin. Formun dolduruyorum ama cebe onay mesajı gelmiyor kredi notum mu düşük acaba ya niye olmuyor yardım eder misiniz acil kredi lazım

 6. Mrb neden bana krediniz onaylanmadi mesaji geliyor. Dediginiz yontemle akbank aninda kredi basvurusu yaptim. Kredi notumda 1455 niye kredi cikmiyor yardimci olurmusunuz

 7. Yazıda tarif ettiğiniz şekilde akbank anında kredi başvurusu yapmaya çalışıyorum. Ancak daha önceden bankada kayıtlı olan numaram değişti. O numaramı kullanmıyorum. Yeni numaramı girerek devam etsem herhangi bir sıkıntı olur mu yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür edrim.

 8. Çok acil kredi lazım akbank anında kredi başvurusu yaptım ama onaylanmadı. başka bankalardan da bu şekilde internetten kredi başvurusu yapabilir miyim ya da akbanktan başka türlü kredi başvurusu yapmak mümkün mü lütfen acilllllll cevap verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir