Blog

Kısa Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri

Kısa Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri

Para meselesi kabul etsekte etmeksekte hayatın en büyük gerçeği. Hemen hemen hepimiz bir anda çıkan veya bir anda batan bir çok kişinin hikayesine şahit olmuşuzdur. Bununla birlikte hayatımızın bir döneminde 100 TL bizim için çok önemli bir para değilken, bir döneminde ise gerçek anlamda ihtiyaç duyacağımız bir rakam haline gelebilir. Çok acil paraya ihtiyacımız olduğu zamanlarda ise; maalesef dostların, arkadaşların, akrabaların kapıları birer birer yüzümüze kapanabilir. İşte tam bu noktada kendiniz için kısa zamanda acil para bulma yöntemleri geliştirebilir ve kısa vadeli nakit ihtiyaçlarınızı geliştirebilirsiniz. Bu nasıl olacak derseniz, bu konuda işinize yarayabilecek bir kaç özel tekniği sizlerle paylaşalım.

Acil Para Bulma 2019

Kredi Kartından Nakit Avans

Belki basit bir yöntem gelecek ancak burada ince bir çizgi var. Şimdi size bunu da aktaracağız. Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa ve kredi kartınızdan nakit avans çekebiliyor iseniz; zaten bunda bir problem yok. Gidip bankamatiğe anında paranızı çekebilirsiniz. Eğer kredi kartınızda nakit avans çekme hakkınız yok ise; bu durumda farklı bir strateji izleyebilirsiniz. Yapacağınız iş; o gün içerisinde çevrenizde herhangi bir konuda nakit olarak alış veriş yapacak birisini bulmak, bu kişinin yapacağı alış verişi kredi kartınızdan yapmak, hatta mümkünse bunu taksitlendirmek ve bu yakınınızdan da parasını nakit almak şeklinde para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Nh4o3E0mpK0

Kredi Kartı İle Altın Almak

Acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz hem de bu ihtiyacınızı giderdikten sonra bunu taksitlendirebileceğiniz bir diğer yöntem de kredi kartı ile altın almaktır. Kredi kartı ile altınınızı taksitle aldıktan sonra hemen bozarak TL ‘ye çevirebilir ve en azından nakit ihtiyacı için çekmiş olduğunuz parayı taksitlendirmiş olacaksınız. Bununla birlikte kredi kartından nakit avans çekerken ödediğiniz fazla faiz miktarını da daha az ödemiş olacaksınız.

Senetle Altın Almak

Bunu her kuyumcu yapmamakla birlikte, yakın etrafta tanıdığınız bir kuyumcuya giderek, bu şekilde altın alabilir, bunları da bozarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Belki tanıdığınız kuyumcu bu şekilde altın satmayabilir ancak tanıdığı başka bir kuyumcu bu şekilde satın alıyor olabilir, hemen pes etmeyin.

Senetle Araba Almak

Eğer acil nakit ihtiyacınızın meblağı biraz yüksek seviylerde ise; bu durumda senetle araba satan galerilerden senetle araba alabilir, aldığınız arabayı de nakit ihtiyacınız çok acil değil ise az bir zarar ya da kârla internetten satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Senetlerinizin günü geldikçe de ödemeye devam edebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız çok acil ise; aracı satın aldığınız galericiye ya da bir başka galeriye aracınızı hemen satabilirsiniz. Böyle bir iş yapacaksanız, ülkemizde tutulan markalardan tercihte bulunmanız zararınızı minimize edecektir.

Vadeli Cep Telefonu Almak

Kredi kartları üzerinden cep telefonuna taksit yasağı geldikten sonra bu konuda çözüm senetle satış üzerine olmuş durumda. Bazı firmalar kendi bünyesinde cep telefonlarını taksitle satıyor. Bazı cep telefonlarının fiyatlarının 4 bin – 5 bin TL ‘yi bulduğu düşünüldüğünde, bu rakamalara kadar olan acil para ihtiyaçlarınızı bu şekilde çözebilir, satın aldığınız telefonunun ambalajını dahi açmadan yine çok zarar etmeden satabilirsiniz.

Tefecilerden Para Alma Konusuna Girmeyin

Yazımızı okuyan okurlarımızın çoğunun acil nakit ihtiyacı olduğunu düşünerek, bu hususta da bir uyarı yapmamız gerekiyor. Tefeciler bu konuda deneyeceğiniz yollar arasında olmamalı. Hem yüksek faiz oranları hem de bu işin yasal zeminin olmaması ve yasaklı olması; sizin olmadık olaylarla karşılaşmanıza neden olabilir. Aman bu noktaya dikkat…

24 Yorum

  1. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraalık olanlar skor puanı dusuk olanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım
    0545 622 69 xx

  2. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraalık olanlar skor puanı dusuk olanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım
    0545 622 69 xx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir