50 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları


Esnaflara yönelik olarak devlet destekli faizsiz hibe krediler için başvurular 2018-2019 yılındada devam ediyor ve edecek. Faizsiz hibe krediler veren kurumlar arasında; TKDK, Kalkınma Ajansları, KOSGEB gibi devlet destekli olarak faaliyetlerini sürdüren kurumlar bulunmaktadır. Özellikle KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin TL hibe kredisi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. 50.000 TL geri ödemesiz hibe kredi almanın püf noktaları hakkında bilinmeyen tüm yöntemleri sizin için yazdık. Kesin onaylı hibe kredisi için gerekli şartlar ve belgeler..

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?          

KOSGEB yeni iş yeri açmak isteyenlere ya da işini büyütmek isteyenlere 50 bin TL tamamen geri ödemesiz hibe krediler vermektedir. Bu hibe krediler için KOSGEB’in istediği bazı şartlar bulunmaktadır.  KOSGEB 50 bin TL hibe şartlarını aşağıda listeledik. Bunlar;

 • Yeni Girişimcilerin KOSGEB’e Kayıt Olmaları
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Belgesinin Alınması
 • KOSGEB İş Planının Hazırlanıp Bunu KOSGEB’e Sunulması
 • İŞ Yerinin Girişimci Tarafından Açılması
 • Tüm Masrafların Faturalandırılması

 

ESNAF KEFALET KREDİLERİ HAKKINDA BİLGİ >>https://www.fuatcakmak.com.tr/esnaf-kefalet-kredisi-nasil-cekilir/

Bu şartları yerine getiren kişiler öncelikle yapmış olduğu ve faturalandırdığı tüm harcamaları KOSGEB’e sunmalıdır. Daha KOSGEB üst limit 50 bin TL olmak üzere, girişimcinin hesabına parça parça olmak üzere bu hibe desteğini yatırmaya başlayacaktır. KOSGEB parayı ne zaman ödüyor diye araştıranlar için; KOSGEB tüm parayı tek parçada aynı anda yatırmak yerine, 3 senelik bir ödeme destek planı hazırlar ve buna göre gerekli yardımları yapar.

 

En Kolay Yoldan KOSGEB’den 50 Bin TL Hibe Nasıl Alınır?

KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin TL geri ödemesiz  girişimcilik kredisine birçok kişi başvurduğu için KOSGEB herkesin başvurusunu hemen kabul etmemektedir. Ama iyi hazırlanmış bir iş planı ve özellikle yeni iş fikirleri ile başvuran kişilerin KOSGEB hibe başvuruları hemen kabul edilmektedir. KOSGEB hibe kredisini nasıl alabilirim diye araştırma yapan ve KOSGEB kredi destekleri alma yöntemlerini sorgulayan kişiler için önemli bir tavsiyemiz olacaktır.  Öncelikle bu işe ciddi bir şekilde kafa yoruyor ve bu 50 bin TL hibeyi kesin onaylı şekilde hemen almak istiyorsanız, daha önce KOSGEB kredisi alan kişilerin yorumlarını incelemelisiniz.

 

KOSGEB Kredisi Alan Kişilerin Yorumları

KOSGEB kredisi alan kişilerin yorumları incelendiğinde; en kolay KOSGEB kredilerinin daha çok yeni projeler üreten kişiler tarafından alınabildiği ve KOSGEB’in bayanlara öncelik verdiği görülmektedir. Bayanlar KOSGEB’e kendi işinin patronu olmak için başvuru yaptığında özellikle üretim alanında bir iş planı ile hemen kendisine 50 bin TL ‘ye kadar bayan girişimci kredisi verilmektedir.

Bazı yorumlar (şikayetler)şu şekilde;

KOSGEB  tarafından pasife alındığını belirtenler var. Bu aslında 15 Temmuz sonrası OHAL sürecinde yaşanan Bank Asya kullananlardan kaynaklanan sorunlardandır.
– Şikayet içeren yorumlardan bir tanesi de şu şekilde; KOSGEB’den fuar desteği almak için başvurumu yaptım. Onaylı olduğu halde beyannamenin onayının kaldırıldığı iddia edildi. Üç gün kendilerine telefon ve e-mail ile ulaşmaya çalıştık, cevap alamadık. Devlet tarafından maaş aldıkları halde, vatandaşlara yeterli desteği veremiyorlar.
– En sık sorulan soru ise KOSGEB ödemeleri ne zaman yapılacak?
– KOSGEB danışmanlık hizmeti aldığım “x” firması, daha önce sürekli danışmanlık vermek için arıyordu. Anlaştık, ödememizi yaptık. Fakat artık kendilerinden hiç bir yardım alamıyorum.
– Amacı desteklemek olan bir kurum fakat çalışanların ilgi ve bilgi seviyesi yetersiz. Sorulan sorulara yeterli cevabı veremiyorlar veya geçiştiriyorlar.

Görüldüğü üzere şikayet üzerine yapılan yorumlar bu halde.

 

KOSGEB Genç Girişimci Hibeleri

Genç girişimciler, Meslek Lisesi mezunları ve Teknokentlerde faaliyet yürüne işletmeciler, KOSGEB hibe başvurularında diğer kursiyerlere göre daha hızlı hibe  alabilmektedir. Siz de KOSGEB kredisini almanın yollarını araştırıyorsanız kesinlikle üretim odaklı bir iş tercihi yapmalısınız. Örneğin, daha önce berber dükkanı, market ya da buna benzer alanlarda faaliyet gösteren işletmecilere KOSGEB kredisi çıkması çok zordur. Bu gibi yerlere KOSGEB hibe yerine geri ödemesi bulunan krediler vermektedir.

 

KOSGEB’in En Çok Hibe Verdiği Sektörler

KOSGEB üretimden, turizme, sağlıktan, teknolojiye kadar birçok alanda girişimci ve işletme kredileri vermektedir. KOSGEB’in desteklediği alanların kodları bulunmaktadır. Bu kodlara göre yüze yakın alanda kredi ve hibe vermektedir. Ama hükümet politikalarına göre şekil alan KOSGEB destekleri son zamanlarda belli alanlarda daha çok kredi vermeye başladı.

Bu alanlar daha çok üretim odaklı çalışan alanlar olmak üzere;

 • Teknolojik buluşlar,
 • Yazılım,
 • Yeni Patentli Ürünler,
 • Teknokent İşletme Faaliyetleri,
 • Genç Girişimci Faaliyetleri,
 • Bayan Girişimci Faaliyetleri,
 • Meslek Lisesi Öğrencilerinin Faaliyetleri,
 • İşçi İstihdam Eden Orta Ölçekli KOBİ faaliyetleri

KOSGEB 50 bin TL hibe ve diğer KOSGEB desteklerini kısa yoldan en kolay şekilde almak isteyen kişiler yukarıdaki alanlardan biri ile başvuru yaptığında hibe alması daha kolay olacaktır.

KOSGEB Girişimci Hibe Destekleme Oranları

KOSGEB’in vermiş olduğu geri ödemesiz hibelerin oranları bayan ve erkek girişimcilere göre farklılık göstermektedir. Erkekler işletmeleri için yapmış oldukları harcamaların en fazla %70 oranında hibe alabilirler. Kadınlar ise yaptıkları işletme harcamalarının %90’ına kadar hibe alabilirler. Örnek vermek gerekirse; bir bayan KOSGEB destekli iş yeri açtı ve faturalı olarak  40 bin TL harcama yaptı. Bu 40 bin TL’nin %90’ı olan 36 bin TL KOSGEB hibesi olarak bu bayanın hesabına yatmış olacaktır.  Erkek girişimci için bu oran %70 ‘tir.

 

Eski Hükümlülere İş- Kur 50 Bin Lira İş Kurma Hibesi

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin kendi işini kurmaları halinde 50 bin TL hibe desteği verilecektir. Cezaevinden tahliye olan eski hükümlülerin istihdamlarının sağlanması için İş kur 50 bin lira İş Kurma Hibesi veriyor.

Başvurular başladı. Bu tarihe kadar İşkur’a kayıtlı olan eski hükümlüler proje karşılığında iş kurma hibesi olarak 36 bin lira geri ödemesiz hibe desteği alabilecek. Cezaevinden Tahliye Olan Hükümlülere İş Kurma Hibesi ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

 

Toplam 50 Bin Liraya Kadar İş kurma Desteği Verilecek

Kendi işini kurmak isteyen ve gerekli şartları taşıyıp projesini onaylatan engelli vatandaşlarımız kuruluş işlemleri desteği için en fazla 2 bin lira, İşletme gideri desteği için 4 bin lira kuruluş desteği için de en fazla 30 bin lira toplamda ise 36 bin lira iş kurma desteği verilecek. (Destek 2017 yılı sonunda 50 bin liraya çıkarıldı ve 2018 yılında da 50 bin lira olarak ödenecek)

 

İş kurdan Engelli ve Eski Hükümlülere İş Kurma Hibe Desteği

Eski hükümlülerin iş hayatına yeniden kazandırılması amacıyla yürütülen program kapsamında proje karşılığında 50 bin lira iş kurma hibesi veriliyor.

Başvuru tarihleri içinde İŞKUR hizmet merkezlerine başvuruda bulunan eski hükümlüler 50 bin lira hibe desteğinden geliştirdikleri projeler kapsamında yararlanma hakkına sahip olabilecek.

İŞKUR’a kayıtlı olan, 18 yaşını tamamlayan, cezaevinden tahliye olan yani eski hükümlü olan herhang bir sosyal güvenlik kurumunda emekli olmayan esnaf olmayan, işyerinin kurulacağı ilde ikamet eden, girişimcilik eğitim programı sertifikasına sahip olan eski hükümlüler istenen şartları sağlamaları durumunda İş kur hizmet müdürlüklerine giderek iş ve meslek danışmanlarının da onayını alarak hibe desteğine başvuruda bulunabilirler.

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları,Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Türkiye İşveren Sendikaları ile Türkiye İşçi Sendikaları konfederasyonları işbirliğiyle eski hükümlülerin istihdam edilmeleri ve çalışma hayatına yeniden kazandırılmasını amaçlıyor ve eski cezaevinden tahliye olan hükümlülere kendi işlerini kurmaları amacıyla proje desteği veriyor.

Engelli vatandaşlarımızın iş hayatına kazandırılarak istihdam edilmesi için de Engelli vatandaşlarımıza yönelik proje desteği verilecek.

02.01.2019 Güncel Hibe Kredi Haberi

2019 yeni iş kurma hibe kredisi alma son dakika başvuru şartları TÜBİTAK, KOSGEB. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2019’da sanayicilere, girişimcilere ve sektöre yönelik araştırmacılar ile öğrencilere bütüncül bir model ile 5 koldan destek sağlayacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak yeni yılda tüm imkanlarımızla sanayici, girişimci ve araştırmacıların yanında olmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz yeni dönemde yatırım teşvikleri, kalkınma ajansları ve bölge kalkınma idarelerini bünyemize kattık. Böylelikle, sunduğumuz tüm destekleri daha bütüncül ele alabiliyoruz. İlgili kuruluşlarımızla birlikte bakanlığımızın 2019 yılı destek bütçesi ödeneği 5 milyar 600 milyon TL’dir. Ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

KOSGEB Girişimci Kredisi yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilere belli şartlar altında hibe+kredi olarak verilen bir destektir. Bu programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Kendi işinin patronu olmak isteyenler 50 bin TL hibe ve 100 bin TL ödemeli olmak üzere 150 bin TL’ye kadar destek alabiliyorlar.

Girişimcilik Kredisine başvuruda bulunmak için ise belli şartları yerine getirmiş olmak gerekir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 12 Nisan 1990 senesinde 3624 sayılı yasa ile kurulmuştur. Yeni iş kurmak isteyen ve mevcut işini büyütmek isteyen girişimcilere destekler sunan KOSGEB bünyesindeki daha birçok proje ile vatandaşa hizmet vermektedir. Yıllar geçtikçe çalışmalarını daha da büyüterek devam eden kurum KOBİ’lere destek faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Bakan Varank Hibe Kredi Müjdesi Verdi

Bakan Varank, yeni yılda 5 koldan verilecek destekleri şöyle sıraladı:

 • Sanayı ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2019 Destek Bütçesi: Bakanlığın 2019’da destek bütçesi ödeneği 2 milyar 447 milyon 661 bin lira olarak belirlendi. Bu bütçe, şu şekilde kullandırılacak.Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı 24 milyon 749 bin TL,
  Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı, 6 milyon 187 bin TL,
  Rekabet Öncesi İşbirliği Projeleri 27 milyon 224 bin TL,
  Temel Bilimler Destek Programı, 12 milyon 374 bin TL,
  Tasarım Tescil Destek ProgramIarı, 619 bin TL,
  Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, 90 milyon TL,
  Araştırma Altyapıları, 98 milyon TL,
  Cazibe Merkezleri, 110 milyon 356 bin TL,
  Kalkınma Ajansları, 400 milyon TL,
  Bölge Kalkınma İdareleri, 320 milyon TL,
  Sosyal Destek Programı (SODES) 166 milyon 23 bin TL,
  Faiz Desteği 348 milyon 869 bin TL,
  Sigorta Prim Desteği, 581 milyon 500 bin TL,
  IPA Kapsamında Yapılan Destekler, 50 milyon 186 bin TL,
  Kümelenme Destek Programı, 20 milyon 500 bin TL,
  OSB’lerde Bedelsiz Arsa Tahsisi, 3 milyon TL,
  Organize Sanayi Bölgeleri, Sanayi Siteleri, Endüstri Bölgeleri (Kredi), 188 milyon 74 bin TL.
  TÜBİTAK’ın 2019 yılı destek bütçesi: TÜBİTAK bünyesinde verilen destekler için 2019 yılında 1 milyar 263 milyon 792 bin TL ödenek öngörülüyor.2019 yılı destek bütçesinin ana başlıkları şöyle:Türkiye Araştırma Alanı (TARAL) programları; Bilim İnsanı Yetiştirme ve Geliştirme Programı, Sanayi Ar-Ge Destek Programı, Bilim ve Teknoloji Farkındalığını Artırma Programı, Akademik ve Uygulamalı Ar-Ge Destek Programı, Savunma ve Uzay Ar-Ge Destek Programı, Kamu Ar-Ge Destek Programı, UİDB AB Proje Ödül Destek Programından oluşuyor. Bu programlar için toplam 1 milyar 63 milyon 195 bin TL ayrıldı. Bilim İnsanı Destek Programları bursları, 177 milyon 680 bin, Uluslararası Bilimsel Yayın Teşvikleri, 21 milyon 172 bin, ARDEB Proje Performans Ödülü olarak bir milyon 745 bin TL destek bütçesini kullanacak.KOSGEB’ın 2019 yılı destek bütçesi: KOSGEB tarafından 2019 yılında KOBİ’lere 1 milyar 892 milyon TL destek sağlanacak. 2019 yılı için tahsis edilen destek bütçesi; başta Stratejik Ürün, KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım, KOBİ Gelişim ve Girişimciliği Geliştirme Destek Programları olmak üzere diğer destek programları kapsamında ağırlıklı olarak proje odaklı destekler aracılığıyla KOBİ ve girişimcilere aktarılacak. Ayrıca Kredi Finansman Desteği ile de KOBİ’lerin finansman giderleri karşılanmaya devam edilecek. KOSGEB, piyasa şartları ve gelişmeler çerçevesinde 2019 yılında da ihtiyaç halinde gerekli revizyonları yapmak üzere aktif piyasa gözetimini sürdürecek.

  Kalkınma ajanslarının 2019 yılı bütçesi: Kalkınma ajanslarına 2019 yılı için tahsis edilen bütçe payı ise yaklaşık 400 milyon TL olarak belirlendi. Bu bütçe ile il düzeyinde faaliyet gösteren yatırım destek ofisleri, yatırımcılara yerinde danışmanlık hizmeti sağlayacak.

  Bölge Kalkınma İdarelerinin 2019 bütçesi: 2019 yılında GAP, DAP, DOKAP ve KOP bölge kalkınma idaresi başkanlıklarına toplam 320 milyon TL kaynak aktarılacak. Görece az gelişmiş bölgelere yönelik olarak uygulanan Cazibe Merkezlerini Destekleme Programına bugüne kadar yaklaşık 427 milyon TL kaynak kullandırıldı. Programın 2019 bütçesi de yaklaşık 110 milyon TL olacak.

  KOSGEB GİRİŞİMCİ KREDİSİ NEDİR?

  KOSGEB Girişimci Kredisi yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilere belli şartlar altında hibe+kredi olarak verilen bir destektir. Bu programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Kendi işinin patronu olmak isteyenler 50 bin TL hibe ve 100 bin TL ödemeli olmak üzere 150 bin TL’ye kadar destek alabiliyorlar. Girişimcilik Kredisine başvuruda bulunmak için ise belli şartları yerine getirmiş olmak gerekir.

  Girişimcilik Eğitimi; Kurum tarafından sağlanan eğitimi tamamlamanız gerekiyor. Bu eğitim sonrasında KOSGEB tarafından sertifika alıyorsunuz.

  Şirket Kurulumu; Almış olduğunuz sertifika sonrasında şirketinizi kurabilirsiniz. Sertifika almadan kurulan şirketler yani şirketin sertifika alınmadan kurulmuş olması sizi bu krediden mahrum bırakacaktır.

  Şirket Ortaklık Yapısı; Kurulan şirketin ortağı olabilir. Hatta sizin hissenizin %30 olması bile yeterli oluyor.

  Destek Oranı; Erkek girişimcilere %60, bayan girişimcilere %70 gibi bir destek oranı bulunmaktadır. Kadın girişimcilerin ülkemizde erkeklere nazaran daha az olduğu için %10 fazla bir oran ayrılmış durumda.

  Destek Nasıl ve Ne Zaman Alınabilir; Şirketiniz için harcama yapacağınız tüm giderlerin faturasını mutlaka almalısınız. Yaptığınız harcamaları KOSGEB’e göndererek 2-3 ay içerisinde bu giderleri KOSGEB’den alacaksınız. Ancak şunu belirtmekte fayda var, KDV dahil olmayacaktır.

  Not; Şirketiniz için almış olduğunuz demirbaşları 3 sene boyunca satamazsınız.

  GİRİŞİMCİLİK KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

  * 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

  * KOSGEB tarafından verilmiş olan uygulamalı eğitim desteğini ya da iş kurma danışmanlığı eğitimini alanlar,

  * Kurum tarafından üniversite sınırlarında yapılmış olan genç girişimci geliştirme programına katılmış olup mezun olanlar,

  * İŞGEM bünyesinde yer alan girişimcilerden 1 sene içinde işletme açmış olan kişiler

  KOSGEB desteklerinden yararlanabilir.

  KOSGEB KAYDI NASIL YAPILIR?

  e-Hizmetler menüsünden KOSGEB’e ilk başvuru butonuna tıklayıp işletmenizin kaydını yapınız. KOBİ Beyannamesi, İşletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespiti için KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekmektedir. Beyanname Kontrol; Verilen beyannamenizin mevzuata uygunluğu KOSGEB uzmanı tarafından kontrol edilecektir. Desteklere Başvuru; Planladığınız desteklere uzmanınızla görüşüp başvurabilirsiniz.

  KOSGEB NEDİR?

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 12 Nisan 1990 senesinde 3624 sayılı yasa ile kurulmuştur. Yeni iş kurmak isteyen ve mevcut işini büyütmek isteyen girişimcilere destekler sunan KOSGEB bünyesindeki daha birçok proje ile vatandaşa hizmet vermektedir. Yıllar geçtikçe çalışmalarını daha da büyüterek devam eden kurum KOBİ’lere destek faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

  KOSGEB tarafından verilen destek programları;

  – Girişimcilik Destek Programı

  – Genel Destek Programı

  – İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

  – KOBİ Proje Destek Programı

  – KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı

  – AR-GE, İnovasyon Destek Programı

  – Endüstriyel Uygulama Destek Programı

  – KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

  – Tematik Proje Destek Programı

  – Gelişen İşletmeler Pazarı KOBİ Destek Programı

  – Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı

  – TEKNOPAZAR – Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

  – Stratejik Ürün Destek Programı

  – Kredi Faiz Desteği

  – KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri

Kaynak: STAR


50 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları
4.6 (92%) 10 votes


Etiketler:

50 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Fevzi dedi ki:

  Yeni iş yeri açmak istiyenler için gerçekten bulunmaz bir nimet, biz ilk başlarda nasıl çevireceğiz nasıl kontrolü sağlayacağız en önemliside
  bütçeyi nasıl yapmamız gerekecek diye düşünüyorduk sonunda 50bin tl geri ödemesiz krediyi gördükte destek alabildik. 3 Yıla bölünerek parça
  parça ödenmeside hem gelen parayı aniden kaybetmemizi engelliyor hemde yatırımlarımızı daha düzenli bir şekilde yapmamızı sağlıyor, girişimde
  kendine güvenenler alabileceğini düşünenler bence hiç vakit kaybetmeden başvurmalılar. Girişim için çok yararlı biz kosgeb 50 bin tl geri ödemesiz
  hibe olmasaydı yüksek ihtimalle batacaktık.

  1. kadir dedi ki:

   Ben herseyi tamamladım 3 aydır bekliyorum daha ne veren oldu nede çağıran Fevzi abi

 2. Ibrahim dedi ki:

  Merhaba benim daha önce islettigim bir restorant tim var, yeni bir şube açmak istiyorum , kosgeb ten yararlanabiliyor muyum

 3. ABB dedi ki:

  Kesinlikle KOSGEB Türkiye için gereksiz ve boş bir kuruluştur. Kesinlikle gitmeyin vakit harcamayın.

 4. Hakan dedi ki:

  Sigortalı çalışanların eşleri faizsiz hayvan kredisi alabilir mi

 5. Nezahat dedi ki:

  Çocuk giyim üzerine satış yapmak başladım ama dükkana raf v e düzenleme yaptırmaramıyorum Bağ-Kuru zor ödüyorum hibe alabilirimiyim dükkan açmadan önce mi başvuru yapılıyordu şimdi yapamazmıyım

Sayfa başına git
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır. Sitemizden kesinlikle içerikleri kaynak gösterseniz dahi alamazsınız. Aksi halde gerekli yasal işlemler tespit edildiği anda başlatılacaktır.