50 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları


Esnaflara yönelik olarak devlet destekli faizsiz krediler için başvurular devam etmektedir. Faizsiz hibe krediler veren kurumlar arasında; TKDK, Kalkınma Ajansları, KOSGEB gibi devlet destekli olarak faaliyetlerini sürdüren kurumlar bulunmaktadır. Özellikle KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin TL hibe kredisi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. 50.000 TL geri ödemesiz hibe kredi almanın püf noktaları hakkında bilinmeyen tüm yöntemleri sizin için yazdık. Kesin onaylı hibe kredisi için gerekli şartlar ve belgeler..

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?          

KOSGEB yeni iş yeri açmak isteyenlere ya da işini büyütmek isteyenlere 50 bin TL tamamen geri ödemesiz hibe krediler vermektedir. Bu hibe krediler için KOSGEB’in istediği bazı şartlar bulunmaktadır.  KOSGEB 50 bin TL hibe şartlarını aşağıda listeledik. Bunlar;

 • Yeni Girişimcilerin KOSGEB’e Kayıt Olmaları
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Belgesinin Alınması
 • KOSGEB İş Planının Hazırlanıp Bunu KOSGEB’e Sunulması
 • İŞ Yerinin Girişimci Tarafından Açılması
 • Tüm Masrafların Faturalandırılması

Bu şartları yerine getiren kişiler öncelikle yapmış olduğu ve faturalandırdığı tüm harcamaları KOSGEB’e sunmalıdır. Daha KOSGEB üst limit 50 bin TL olmak üzere, girişimcinin hesabına parça parça olmak üzere bu hibe desteğini yatırmaya başlayacaktır. KOSGEB parayı ne zaman ödüyor diye araştıranlar için; KOSGEB tüm parayı tek parçada aynı anda yatırmak yerine, 3 senelik bir ödeme destek planı hazırlar ve buna göre gerekli yardımları yapar.

 

En Kolay Yoldan KOSGEB’den 50 Bin TL Hibe Nasıl Alınır?

KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin TL geri ödemesiz  girişimcilik kredisine birçok kişi başvurduğu için KOSGEB herkesin başvurusunu hemen kabul etmemektedir. Ama iyi hazırlanmış bir iş planı ve özellikle yeni iş fikirleri ile başvuran kişilerin KOSGEB hibe başvuruları hemen kabul edilmektedir. KOSGEB hibe kredisini nasıl alabilirim diye araştırma yapan ve KOSGEB kredi destekleri alma yöntemlerini sorgulayan kişiler için önemli bir tavsiyemiz olacaktır.  Öncelikle bu işe ciddi bir şekilde kafa yoruyor ve bu 50 bin TL hibeyi kesin onaylı şekilde hemen almak istiyorsanız, daha önce KOSGEB kredisi alan kişilerin yorumlarını incelemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  E-Ticaret Nedir? (KOSGEB DESTEKLİ)

 

KOSGEB Kredisi Alan Kişilerin Yorumları

KOSGEB kredisi alan kişilerin yorumları incelendiğinde; en kolay KOSGEB kredilerinin daha çok yeni projeler üreten kişiler tarafından alınabildiği ve KOSGEB’in bayanlara öncelik verdiği görülmektedir. Bayanlar KOSGEB’e kendi işinin patronu olmak için başvuru yaptığında özellikle üretim alanında bir iş planı ile hemen kendisine 50 bin TL ‘ye kadar bayan girişimci kredisi verilmektedir.

Bazı yorumlar (şikayetler)şu şekilde;


KOSGEB  tarafından pasife alındığını belirtenler var. Bu aslında 15 Temmuz sonrası OHAL sürecinde yaşanan Bank Asya kullananlardan kaynaklanan sorunlardandır.
– Şikayet içeren yorumlardan bir tanesi de şu şekilde; KOSGEB’den fuar desteği almak için başvurumu yaptım. Onaylı olduğu halde beyannamenin onayının kaldırıldığı iddia edildi. Üç gün kendilerine telefon ve e-mail ile ulaşmaya çalıştık, cevap alamadık. Devlet tarafından maaş aldıkları halde, vatandaşlara yeterli desteği veremiyorlar.
– En sık sorulan soru ise KOSGEB ödemeleri ne zaman yapılacak?
– KOSGEB danışmanlık hizmeti aldığım “x” firması, daha önce sürekli danışmanlık vermek için arıyordu. Anlaştık, ödememizi yaptık. Fakat artık kendilerinden hiç bir yardım alamıyorum.
– Amacı desteklemek olan bir kurum fakat çalışanların ilgi ve bilgi seviyesi yetersiz. Sorulan sorulara yeterli cevabı veremiyorlar veya geçiştiriyorlar.

Görüldüğü üzere şikayet üzerine yapılan yorumlar bu halde.

 

KOSGEB Genç Girişimci Hibeleri

Genç girişimciler, Meslek Lisesi mezunları ve Teknokentlerde faaliyet yürüne işletmeciler, KOSGEB hibe başvurularında diğer kursiyerlere göre daha hızlı hibe  alabilmektedir. Siz de KOSGEB kredisini almanın yollarını araştırıyorsanız kesinlikle üretim odaklı bir iş tercihi yapmalısınız. Örneğin, daha önce berber dükkanı, market ya da buna benzer alanlarda faaliyet gösteren işletmecilere KOSGEB kredisi çıkması çok zordur. Bu gibi yerlere KOSGEB hibe yerine geri ödemesi bulunan krediler vermektedir.

 

KOSGEB’in En Çok Hibe Verdiği Sektörler

KOSGEB üretimden, turizme, sağlıktan, teknolojiye kadar birçok alanda girişimci ve işletme kredileri vermektedir. KOSGEB’in desteklediği alanların kodları bulunmaktadır. Bu kodlara göre yüze yakın alanda kredi ve hibe vermektedir. Ama hükümet politikalarına göre şekil alan KOSGEB destekleri son zamanlarda belli alanlarda daha çok kredi vermeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Devlet Desteğiyle(KOSGEB) İşyeri Kurmak için Nasıl Yol İzlenmelidir?

Bu alanlar daha çok üretim odaklı çalışan alanlar olmak üzere;

 • Teknolojik buluşlar,
 • Yazılım,
 • Yeni Patentli Ürünler,
 • Teknokent İşletme Faaliyetleri,
 • Genç Girişimci Faaliyetleri,
 • Bayan Girişimci Faaliyetleri,
 • Meslek Lisesi Öğrencilerinin Faaliyetleri,
 • İşçi İstihdam Eden Orta Ölçekli KOBİ faaliyetleri

KOSGEB 50 bin TL hibe ve diğer KOSGEB desteklerini kısa yoldan en kolay şekilde almak isteyen kişiler yukarıdaki alanlardan biri ile başvuru yaptığında hibe alması daha kolay olacaktır.

 

KOSGEB Girişimci Hibe Destekleme Oranları

KOSGEB’in vermiş olduğu geri ödemesiz hibelerin oranları bayan ve erkek girişimcilere göre farklılık göstermektedir. Erkekler işletmeleri için yapmış oldukları harcamaların en fazla %70 oranında hibe alabilirler. Kadınlar ise yaptıkları işletme harcamalarının %90’ına kadar hibe alabilirler. Örnek vermek gerekirse; bir bayan KOSGEB destekli iş yeri açtı ve faturalı olarak  40 bin TL harcama yaptı. Bu 40 bin TL’nin %90’ı olan 36 bin TL KOSGEB hibesi olarak bu bayanın hesabına yatmış olacaktır.  Erkek girişimci için bu oran %70 ‘tir.Etiketler:

50 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Fevzi dedi ki:

  Yeni iş yeri açmak istiyenler için gerçekten bulunmaz bir nimet, biz ilk başlarda nasıl çevireceğiz nasıl kontrolü sağlayacağız en önemliside
  bütçeyi nasıl yapmamız gerekecek diye düşünüyorduk sonunda 50bin tl geri ödemesiz krediyi gördükte destek alabildik. 3 Yıla bölünerek parça
  parça ödenmeside hem gelen parayı aniden kaybetmemizi engelliyor hemde yatırımlarımızı daha düzenli bir şekilde yapmamızı sağlıyor, girişimde
  kendine güvenenler alabileceğini düşünenler bence hiç vakit kaybetmeden başvurmalılar. Girişim için çok yararlı biz kosgeb 50 bin tl geri ödemesiz
  hibe olmasaydı yüksek ihtimalle batacaktık.

  1. kadir dedi ki:

   Ben herseyi tamamladım 3 aydır bekliyorum daha ne veren oldu nede çağıran Fevzi abi

 2. Ibrahim dedi ki:

  Merhaba benim daha önce islettigim bir restorant tim var, yeni bir şube açmak istiyorum , kosgeb ten yararlanabiliyor muyum

 3. ABB dedi ki:

  Kesinlikle KOSGEB Türkiye için gereksiz ve boş bir kuruluştur. Kesinlikle gitmeyin vakit harcamayın.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Uygun Faiz ile Taşıt Kredisi Veren 7 Banka

Taşıt kredileri, hemen her bankada bulunmakla beraber, farklı geri ödeme planları ve olanaklarına sahiptir. Kredi ve faiz oranları karşılaştırma sitelerinden...

Kapat
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır.
Gelir Belgesiz Kredi | Sicili Bozuk Olanlara Kredi | Hayvancılık Hibe Destekleri