Blog

20 Yıl (240 Ay) Vadeli Konut Kredisi: En Uygun Faiz Sunan Bankaların Listesi

20 Yıl (240 Ay) Vadeli Konut Kredisi:  En Uygun Faiz Sunan Bankaların Listesi

Yurt dışında daha çok öncelerden başlayan ve son beş yıl içerisinde de ülkemizde oldukça popüler hale gelen bir sistem var ki o da Mortgage sistemi. Mortgage sisteminin çalışma prensibinde; evi olmayan kişilerin, uzun vadeli konut kredileri kullanarak tıpkı kira öder gibi kendi evlerinin kredi borçlarını ödemeleri ve ev sahibi olmalarını sağlamak bulunuyor. Ülkemizde genel itibariyle konut kredilerinde belirlenen vade süresi 10 yıl civarındadır. Ancak bazı bankalar vade süresini daha da uzatarak 20 yıla taşımıştır. Şimdi bu yazımda siz değerli okurlarım için; 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi için en uygun faiz sunan bankaların listesi ilgili çalışmamı paylaşacağım.

Hangi Bankalar 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Sağlıyor

Öncelikle hangi bankalar tarafından bu imkanın sunulduğunu söyleyelim. Türkiye ‘de üç bankadan 20 yıl vadeli konut kredisi çekebilirsiniz. Bu bankalar; Garanti Bankası, Denizbank ve Şekerbank ‘tır. Şimdi bu bankaların 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi tekliflerine bir bakalım. Tüm bankalar arası tekliflerde; iyi bir kıyas yapmak için 300 bin TL ‘lik bir konut kredisini baz alalım.

20 yıl vadeli kredi almak istiyorsanız bu kredi türünün konut kredisi olduğunu bilmelisiniz. Artık ev almak isteyenler ve ev alırken de bankalardan destek isteyenler kredi vadelerini 120 ay değil 240 aya kadar uzatabilecekler. Sizde eğer 20 yıl vadeli yani 240 ay ödemeli kredi almak istiyorsanız konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bu kredi türünü bazı bankalar vermektedir. Bugün sizlere 20 yıl vadeli kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz. Binlerce kişiyi ilgilendiren bu değişimle artık kira öder gibi kendi evinizi ödemeniz mümkündür. İşte size bu kredi hakkında detaylı bilgiler verelim.

240 Ay Vadeli  Konut Kredisi Başvurusu

Konut sektörünün öncü firmaları da artık 240 ay vadeli kredi kampanyaları başlatmışlardır. Daha önceleri de bu vadenin uzaması hakkında bankalar çalışma yapmaktaydılar. Yine bazı bankalar 240 ay hatta 360 ay bile kredi vermektedirler. Yine son zamanlarda konut kredisi faizlerinin artmasıyla birlikte bazı bankalar 240 ay konut kredisi kampanyalarına başlamışlardır.

İnşaat firmalarından Emlak Konut GYO’da 20 yıl vadeli kredilere başlamıştır. Kendi yaptığı 56 bin konut için %0.70 faiz oranı ile 20 yıla kadar kredi verecek olan bu şirketten sizde uzun vadeli ödeme seçenekleriyle konut kredisi alarak ev sahibi olabilirsiniz. Buna benzer inşaat şirketlerinin de 240 ay vadeli konut kredisi vermeye başlamasıyla bir çok piyasada hareketlilik ve özellikle emlak sektöründe yüksek satışlar beklenmektedir.

20 Yıl Vadeli Kredi Veren Bankalar

240 ay vade ile konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız ülkemizde bu konu hakkında bankalar sayısı oldukça azdır. Tüm bankalar genel olarak 240 ay vade değil de 120 ay vade ile kredi vermek istemektedirler. Bu yüzden bankalar 10 yıl vadeli konut kredisi vermektedirler. Uzun vadeli kredi almak istiyorsanız zaten tek tercihiniz konut kredileri olmaktadır. Eğer bir ev alıyorsanız bu evi konut kredisi ile uzun vadeli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bunun için iki banka vardır. Birinci banka Garanti Bankası, ikinci banka ise 360 ay vadeye kadar konut kredisi kullandıran Şekerbank’tır. Sizde eğer Şekerbank’tan ve Garanti Bankasından uzun vadeli kredi kullanmak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek hızlı bir şekilde başvurunuzu yapabilir ve bütçenize uygun vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere bu bankaların kredi şartları hakkında bilgiler verelim.

Garanti MortGage 240 Ay Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’nın çatısı altında kurulan ve sadece konut kredileri için çalışan bir kurum olan Garanti MortGage sistemi ile sizde uzun vadeli konut kredisi alabilirsiniz. Bu kredi türü 240 ay vadeye kadar verilen bir kredidir. 500.000 TL’ye kadar limiti olan bu kredide eğer başvuru yapmak istiyorsanız bankanın belli başlı şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Öncelikle konut kredisi alacak kişinin kredi notu ve kredi sicili önemlidir. Ayrıca en son iş yerinde en az 3 ay sigortalı olarak çalışmanız ve ya emekliyseniz de bu bankadan emekli maaşınızı almanız gerekmektedir. Banka kredi teminatı olarak almak istediğiniz eve ipotek koyar ve borç bitesiye kadar bu ipoteği kaldırmazlar. Bu bankadan kredi başvurusu için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek 240 ay vadeli konut kredisine başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şekerbank 20 Yıl Vadeli Kredi Başvurusu

Şekerbank 20 yıl ve 30 yıl konut kredisi veren tek bankadır. Bu bankadan dilerseniz 10 yılda kredi kullanabilirsiniz. Bu konut kredisinde en yüksek başvuru limiti 900.000 TL’dir. 360 ay vadeye kadar konut kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz. Bu bankanın kişinin kredi notuna göre faiz uyguladığını da söylemek isteriz. Kira ödemek istemiyor ve kendi evinizi ödemek istiyorsanız en yakın Şekerbank şubesine giderek uzun vadeli konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi sonucunuz aynı gün içinde sonuçlanacak ve alabileceğiniz kredi miktarını anında öğrenebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir