20 Yıl (240 Ay) Vadeli Konut Kredisi: En Uygun Faiz Sunan Bankaların Listesi


Yurt dışında daha çok öncelerden başlayan ve son beş yıl içerisinde de ülkemizde oldukça popüler hale gelen bir sistem var ki o da Mortgage sistemi. Mortgage sisteminin çalışma prensibinde; evi olmayan kişilerin, uzun vadeli konut kredileri kullanarak tıpkı kira öder gibi kendi evlerinin kredi borçlarını ödemeleri ve ev sahibi olmalarını sağlamak bulunuyor. Ülkemizde genel itibariyle konut kredilerinde belirlenen vade süresi 10 yıl civarındadır. Ancak bazı bankalar vade süresini daha da uzatarak 20 yıla taşımıştır. Şimdi bu yazımda siz değerli okurlarım için; 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi için en uygun faiz sunan bankaların listesi ilgili çalışmamı paylaşacağım.

Hangi Bankalar 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Sağlıyor

Öncelikle hangi bankalar tarafından bu imkanın sunulduğunu söyleyelim. Türkiye ‘de üç bankadan 20 yıl vadeli konut kredisi çekebilirsiniz. Bu bankalar; Garanti Bankası, Denizbank ve Şekerbank ‘tır. Şimdi bu bankaların 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi tekliflerine bir bakalım. Tüm bankalar arası tekliflerde; iyi bir kıyas yapmak için 300 bin TL ‘lik bir konut kredisini baz alalım.

Garanti Bankası ‘ndan 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Garanti Bankası ‘nın bu anlamda iki ayrı konut kredisi paketi bulunuyor. Bunlar Kiracıya Mortgage ve Mortgage Kredisi ‘dir. Şimdi her iki teklifi ayrı ayrı size sunalım.

Garanti Bankası Kiracıya Mortgage

Garanti Bankası ‘nın bu konut kredisi paketinde; faiz oranı yüzde 1,21 olarak belirlenmiştir. Yıllık maliyet oranı yüzde 16,34 ‘dür. Kefil istenmemektedir. Satın alınan konut üzerine ipotek koyulmaktadır. Bu faiz oranı üzerinden aylık taksitler 3 bin 844 TL ‘ye denk gelecektir. Masraf olarak; kredi tahsis ücreti binde 5 oranında 1.500 TL, Ekspertiz ücreti 750 TL civarı, ipotek tesis ücreti 160 TL civarında olacaktır.

Garanti Bankası Mortgage Kredisi

Garanti Bankası Mortgage kredisinde ise; faiz oranı yüzde 1,25 olacak, yıllık maliyet oranı ise yüzde 16,82 olacaktır. Yine kefil istenmemekte ve Satın alınacak konut üzerine ipotek koyulmaktadır. Bu rakamlar üzerinden aylık taksitler 3 bin 950 TL ‘ye denk gelecek, binde 5 oranında kredi tahsis ücreti 1.500 TL, Ekspertiz ücreti 750 TL civarı, ipotek tesis ücreti 160 TL civarında masraf alınacaktır.

Şeker Finans Kiraya Son

Şeker Finans ‘tan çekeceğiniz konut kredisine bakacak olursak; faiz oranı yüzde 1,19 olacak, yıllık maliyet oranı ise yüzde 15,94 olacaktır. Kefil istenmemektedir. Ancak konut üzerine ipotek çıkarılmaktadır. Bu rakamlar üzerinden aylık ödemeler 3 bin 791 TL , binde 5 oranında kredi tahsis ücreti 1.500 TL, Ekspertiz ücreti 560 TL civarı, ipotek tesis ücreti 150 TL civarında masraf alınacaktır.

DenizBank Mortgage Kredisi

Denizbank ‘ın 20 yıl vadeli 300 bin TL ‘lik Mortgage Kredisinde; faiz oranı yüzde 1,27 olarak hesaplanır. Yıllık maliyet oranı da yüzde 17,01 ‘e denk gelecektir. Kredi çekerken kefil istenmemekle birlikte, konut üzerine ipotek koyulur. Bu haliyle yapılacak bir hesapta; aylık taksit ödemeleri 4 bin 003 TL , binde 5 oranında kredi tahsis ücreti 1.500 TL, Ekspertiz ücreti 700 TL civarı, ipotek tesis ücreti 148 TL civarında olacaktır.

Her ne kadar yazımızın başlığında bankalar desek de; bir hususu daha sizlere hatırlatalım. Bildiğimiz üzere faizsiz bir sistemle, üyelerini ev sahibi yapan Emin Evim adlı bir sistem bulunmaktadır. Bu sistemde vade süreleri de yakın bir zaman önce güncellenerek; 200 aya çıkarılmıştır. Arada 40 ay kadar bir fark var ancak yine de değerlendirmeyi düşünen okurlarım için bu konuyu da hatırlatmak gerektiğini düşündüğüm için belirmek istedim. Gönlünüzce bir evinizin olması dileğiyle…

20 Yıl (240 Ay) Vadeli Konut Kredisi: En Uygun Faiz Sunan Bankaların Listesi
5 (100%) 1 vote


Etiketler:

YORUMLARINIZ

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
5 Yıl Geri Ödemesiz 50 Bin TL Hibe Kredi

Kişiler yatırım yapmak için ya da ev ve araba gibi yüksek tutarlarda para gerektiren ihtiyaçları için mevcut paralarının ve gelirlerinin...

Kapat
Web sitemiz tamamen fuatcakmak.com.tr yapısı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet ve bilgilendirme vermek için kurulmuştur. Sitemizde genellikle banka kredisi ürünleri, belgeleri ve bilgileri hakkında paylaşımlar yayımlanmaktadır.
Gelir Belgesiz Kredi | Sicili Bozuk Olanlara Kredi | Hayvancılık Hibe Destekleri